KTO SME?

"GABI, ako to robíš, že za dovolenku zaplatíš tak málo? Toto mi nerob! "

Mnohokrát som túto vetu počula od známych :). Tak som si povedala, že o tom začnem písať a vznikol BLOG.

ZAUJÍMAVOSTI O NÁS

Radi spoznávame okolitý svet, či sa jedná o naše Slovensko alebo susediace Čechy či Maďarsko alebo čarovné krajiny Európy ako sú Cyprus, Malta, Grécko, či dokonca aj ďaleké Thajsko, Karibik a iné krásne miesta.

 

Sme mladá 4-členná rodinka, ktorá má rada teplo, more ale aj turistiku, bicyklovanie a futbaaal. Naše deti Dávidko a Tomáško (7 a 5 roky), sú mnohokrát pre nás výzvou zdolania prekážok.

Sú to naši statoční bojovníci. Obidvaja boli nedočkavci a vypýtali sa na tento svet o 2.5 mesiaca skôr. Bol to ozajstný šok pre každého z nás a hlavne boj o ich prežitie. 

Prvorodený Dávidko sa nám nečakane narodil v poľskom Krakowe. Veď prečo nezačať cestovať ihneď?Darček od môjho drahého ako prekvapiť manželku na jej okrúhle narodeniny sa teda rozhodne podaril.

Náš druhorodený syn Tomáško nás už nechcel tak vytrápiť a prišiel na svet v našej rodnej krajine.

Teraz už viem, ako a kde hľadať tú najvýhodnejšiu dovolenku a to všetko podľa našich predstáv. Vlani (rok 2018)  sme boli Waršava (4 dni), Grécko (11 dní), (Balaton 3 dni), Španielsko (7 dní), Karibik (16 dní). 

Aj ja som si to donedávna myslela, že to nie je možné! TAK SME SKÚSILI DOVOLENKOVAŤ A CESTOVAŤ NA VLASTNÚ PäSŤ

 

TO SME STÁLE MY ...

Ako vám viem pomôcť?

  • Mám podrobný návod, ako si od základov naplánovať a zorganizovať najlacnejšiu cestu do cudziny a to všetko šikovne. Poznám finty, ktoré som sa naučila na vlastných chybách, dlhým hľadaním na internete ale taktiež som sa nechala inšpirovať skúsenejšími cestovateľmi. Pozbierať všetky potrebné informácie stojí kopec času a nervov.

Musím však s pravdou von!

Predtým sme si naše cesty plánovali cez rôzne cestovky. Už vtedy som bola expert v hľadaní tej najlacnejšej varianty. Neraz som nám tak ušetrila niekoľko stoviek v peňaženke.

Úplnú STOPku cestovkám sme dali, až keď sa narodil druhý syn Tomáško a dovŕšil 2 roky. Cestovanie letecky už vôbec neprichádzalo do úvahy, keďže sme už museli kupovať letenky plnohodnotne pre všetkých.

Neraz nám ponúkali v cestovke first moment dve deti zadara, ALE bol tam skrytý háčik. Deti mali tak možno zadara prísteľky a letenky sme museli aj tak zaplatiť. Konečná suma sa mi vôbec nepáčila a zruinovala by náš rodinný rozpočet.

Tak sme skúsili cestovanie na vlastnú päsť

Cestovanie s cestovkou sme zamenili za cestovanie na vlastnú päsť. Každoročne dokážeme z nášho rodinného rozpočtu ušetriť za dovolenky nemálo peňazí. Som nesmierne rada za to, že ušetrené financie môžem dať na prerábku domu, alebo na ďalší predĺžený víkendový pobyt niekde tu na Slovensku alebo v inej európskej krajine.

Niektoré miesta radi navštívime aj bez detí. Veď zmena je život. A máme to šťastie, že tu máme babky, ktoré nám s tým s radosťou pomôžu.

Kto stojí za @potulkysdetmi

Gabi: Zakladateľka tohoto blogu. Organizujem a plánujem naše výletíky, dovolenky a cesty do zahraničia. A to všetko šikovne a hlavne lacnejšie. Som expertka pri hľadaní a kombinovaní tej najlacnejšej dovolenky. Rada spoznávam okolitý svet, inú kultúru a vo voľnom čase rada jogujem. Som večný optimista, aj keď to je niekedy celkom náročné :)

S láskou Gabi

Adrián: Môj milovaný manžel, ktorý nám je vždy oporou. Len ho prosím nevolajte "Adi, Ado, alebo ešte horšie Aďuško". Na našich cestách a výletíkoch sa s ním nikde nestratíme. On je naše GPS. Je expert aj pri hľadaní najlepších reštík v okolí. Takže zakaždým máme zaručene dobré jedlo, pokiaľ ho nemáme vopred v hoteli zajednané.

Dávidko (8 rokov)

Dávidko je to najtvrdohlavejší člen rodiny, ešte viac ako ja. :). Verím tomu, že svojou cieľavedomosťou sa v živote nestratí a neskôr to bude pre nás všetkých pozitívum. Má rád všetky kolotoče a tobogány. Ani tie najstrašideľnejšie ho neodradia. Tatinka však áno, takže sa "obetuje" maminka. Veľmi rád hrá futbal a rád sa bicykluje.

Tomáško (6 rokov)

Tomáško: Je to náš veľký smejo a mojkáčik. Baví ho pozeranie akéhokoľvek športu. Najradšej hrá futbal so svojím starším bratom. Už teraz je fanúšik Messiho a Hamšíka. Už ako 2 ročný dával viackilometrové trasy na odrážadle. Teraz mu už nerobí problém ani bicyklovanie na dlhé trasy.