Zábava vo Family parku

Ak túžite po skvelej zábave, smiechu a adrenalínu v podobe úžasných kolotočov, húsenkových dráh a zaujímavých vodných atrakcií, tak FAMILY PARK v Rakúsku je stvorený práve pre Vás a Vašu rodinu. Tento úžasný zábavný park sme nenavštívili prvý a ani poslednýkrát!

Family Park sa nachádza pri Neusiedler am See (v oblasti Rust). Dostupná vzdialenosť je príťažlivá aj pre návštevníkov  zo susediacich krajín, ako sú Slovensko a Maďarsko.

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že tento zábavný park je vhodný pre všetky vekové kategórie. Nájdete tu adrenalínové atrakcie od kolotočov a húsenkových dráh pre väčšie deti, až po zábavky pre úplne najmenšie detičky.

Nachádza sa tu aj zopár vodných atrakcií, po návšteve ktorých zaručene neostanete suchí! :D. V teplých mesiacoch takéto osvieženie poteší, naopak, v chladnejších dňoch odporúčam myslieť na odev na prezlečenie.

Atrakcie pre NAJMENŠÍCH: 

Atrakcie pre STREDNÉ až VEĽKÉ DETI:

Môj mladší syn sa nemohol zabaviť kvôli veku a výške našťastie iba na jedinej atrakcii s názvom Leonardov lietajúci stroj (na mapke family parku pod číslo 430). Vyskúšať si ju môžu deti iba od 7 rokov a od 125 cm vyššie. (viď foto)

Family park, v porovnaní s aquaparkmi, kde je veľa skvelých tobogánov, sa mi páči najmä v tom, že aj deti vo veku 4 – 6 rokov si užijú zábavu v podobe jázd na húsenkových dráhach. Naopak, v aquaparkoch je pri vodných atrakciách, čo sa výšky týka veľa obmedzení.

Po jazdách vám spríjemní deň prechádzka parkom, počas ktorej natrafíte na rozprávajúce rozprávkové bytosti. (Pozor si dávajte na prekvapenie v podobe pľuvanca, ktoré je pozdravom od jedného „pána z poviedky“:D) Veselé zážitky vám umožnia stať sa  aspoň na chvíľku súčasťou rozprávkového sveta.

Ceny vstupného:

Na prvý pohľad sa vám môže zdať základné vstupné 26 eur vysoké. Táto cena platí jednotne pre všetky osoby, čiže pre dospelých aj pre deti. Výnimkou sú iba deti do 3 rokov a deti, ktoré v ten deň oslavujú svoje narodeniny – tieto majú vstup do parku ZDARMA.

Ak však vezmeme do úvahy, že v cene sú zahrnuté všetky atrakcie počas celého dňa, tak sa nám cena javí ako adekvátna. Otváracie hodiny počas letných prázdnin sú od 10:00 – 18:00 hod. Brána sa otvára už o 9:00 ráno s tým, že kolotoče začínajú fungovať až od 10:00 hod.

Je možné si zakúpiť aj rôzne ročné pernamentky, resp. pre niektoré dni sú vstupy lacnejšie. Odporúčam objednávať lístky online, pôjdete na istotu a bez čakania. Aj keď sme mali tentoraz šťastie a takmer nikde sme nečakali, tak pri vstupe do areálu ako ani pri atrakciách. Je pravdepodobné, že to bolo menším počtom ľudí.

Viac info nájdete priamo na stránke www.familypark.at

Aj takéto PRELIEZKY tam zažijete:

Čo si so sebou vziať:

 • Vlastnú fľašku, ktorú si môžete vo family parku priebežne napĺňať pitnou vodou.
 • Opaľovací krém (my sme síce nemali, ale hneď ráno sme sa ním natreli; v parku je veľa chládku, nemajte obavy, nebudete celý deň na slnku).
 • Pre najmenších čiapočky. Šiltovky mi prišli trochu zbytočné, nakoľko pri všetkých atrakciách bolo nutné ich dávať z hlavy dole.
 • Veci na prezlečenie alebo plavky – vďaka dvom vodným atrakciám budete zaručene mokrí! My sme sa neprezliekali, v 28 stupňových teplotách sme boli o chvíľu suchí. Plavky môžu vaše deti využiť pri vodných atrakciách, akými sú vodné fontánky. Pokiaľ pôjdete v chladnejšom počasí, vezmite pre vaše deti veci na prezlečenie.
 • Nezabudnite vziať pasy vašich detí, nakoľko sa park nachádza v zahraničí. Pre rodičov stačia občianske preukazy. Pokiaľ má vaše dieťa v ten deň narodeniny, preukážete sa hocijakým dokladom, na ktorom figuruje dátum narodenia vášho dieťaťa.

Jedlo:

 • Jedlo stojí cca 3 – 5,50 eur, záleží na tom, čo si objednáte. Obľúbené menučka pre deti ako obsahujú kuracie nugetky s hranolkami  s malým džúsom Môžete si pochutnať aj na rôznych polievkach, klobáskach, hamburgeroch, palacinkách. Proste klasický fast food.
 • Nápoje sú podľa mojej mienky drahé, fľaška 0,5 l limonády stojí 3 eurá. Odporúčam vziať vlastnú fľašu, ktorú si pravidelne môžete dopĺňať čistou vodou.

Tipy a rady na záver:

 • Odporúčam ísť hneď ráno na 10:00 hodinu, ba dokonca aj skôr. Family park sa otvára už o 9 tej ráno, avšak všetky atrakcie sú v prevádzke až od 10:00 hodiny. Ak chcete prvú hodinu využiť bez čakania v rade, tak určite odporúčam skorší príchod.
 • Vedzte, že vstup (Eingang) ku všetkým atrakciám končí pár minút pred 18:00. 
 • V cene parku sú takmer všetky atrakcie (okrem nich sa tu nachádzajú aj tzv. mini atrakcie za žetóny, ktoré sme tentoraz takmer ani nepostrehli. Kde – tu sa objavia malé autíčka, malé kolotoče alebo delo, z ktorého sa dá špliechať voda. Pre nás úplne zbytočné).
 • Všetky atrakcie si viete pozrieť online na prehľadnej mape na stránkach family park.at.
 • Pred vstupom ku každej atrakcii máte prehľadne napísané pokyny v 4 jazykoch: v nemčine, angličtine, maďarčine a slovenčine. Z informácií sa napríklad dozviete, v akom veku môže ísť dieťa na atrakciu samé a kedy iba v sprievode rodiča.
 • Parkovisko v okolí zábavného parku je zadarmo. Ak prídete medzi prvými, tak sa vám ujde skvelé miesto.
 • Odporúčam začať od opačného konca, t.j. (od východu/exit). Najväčší rad sa vytvára pri vstupe do areálu a to vpravo pri dračích kolotočoch.
 • Je celkom možné, že budú vaše deti pri odchode z tohto úžasného miesta plakať, nakoľko im celý deň prejde rýchlosťou blesku a budú mať zrazu po zábave. Preto majte po ruke nejakú odmenu, ktorou ich po opustení parku upokojíte. (Aspoň u nás to vždy zaberá! :D)

Naše TOP atrakcie, na ktorých sme boli viackrát:

Samozrejme obidve húsenkové dráhy: Potkaní mlyn (na mapke pod číslom 315) a “ Blesk Bohov“ (na mapke pod číslom 418)  a k tomu samozrejme ešte aj rýchle šmykľavky!

PS: Tí ktorí nás sledujete na profileinstagramu aj facebookuuž viete, že sme začiatkom júla mali súťaž o 2×2 vstupenky do Family parku. Verím, že takúto súťaž v spolupráci s familyparkom dáme opäť.

PS2: Sledujte nás naďalej na sociálnych sieťach, celé leto bude o súťažiach 🙂

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *