Naše dobrodružstvá v Aquaparku Senec

Aquapark Senec je úžasné miesto, ktoré vám umožní schladiť sa aj v tých najväčších horúčavách!

Nachádza sa v Senci, asi 5 min. jazdy autom od turistickej lokality Slnečné jazerá. I keď areál vodného parku nie je príliš veľký, k celodennej zábave vám zaručene nebude nič chýbať. Okúpať a vyšantiť sa môžete vo viacerých bazénoch, toboganoch a šmykľavkách, ktoré sú určené nielen pre dospelých, ale aj pre najmenšie detičky.

Vodný park sme navštívili počas letných prázdnin (začiatkom júla) v jeden víkend v sobotu. Prekvapením pre nás boli voľné lehátka rozmiestnené v celom areáli kúpaliska, napriek tomu, že sme prišli až o 11-tej hodine doobeda.

Bazény VONKU:

 • prieplavový bazén – klasický bazén s vodným „hríbikovým“ dáždnikom, kde sa dá okrem jašenia sa aj trochu zaplávať. V tomto bazéne si môžete vďaka skvelému animátorskému programu užiť aj vodný aerobik. Teplota vody je 25 – 30 stupňov.
 • bazén Lazy River – v jednej časti priestranného bazéna je možnosť okúpať sa a zaplávať si, v druhej časti sú k dispozícii modré nafukovacie  kolesá, ktoré voda príjemne unáša jedným smerom okolo stredového ostrovčeka v podobe letného baru, kde sa môžete osviežiť ľadovým nápojom. Oddych na nafukovacích kolesách s drinkom v ruke využite na relax a vypnutie od každodenných povinností!
 • taliansky detský bazén – bazén pre najmenšie detičky. Počas prázdnin sa tu organizujú každú sobotu a v nedeľu (vďaka animátorom) mini diskotéky a taktiež rôzne súťaže so zaujímavými cenami.

Bazény sa mi zdali trochu studené, prijala by som ak by v nich voda bola o pár stupňov teplejšia.

V prípade zmeny počasia v priebehu dňa môžete využiť aj vnútorné bazény, ktoré ponúka aquapark k využitiu celoročne.

Bazény vo VNÚTRI:

 • krytý plavecký bazén – 25 m bazén s 5 plaveckými dráhami
 • relaxačný bazén s vodným gejzírom, protiprúdom a hydromasážnymi lavicami vhodný pre deti, plavcov aj neplavcov
 • kľudový bazén – s vodnými tryskami a s perličkovým kúpeľom.
 • detský bazén pre najmenších – resp. od 0 – do cca 8 rokov.

Myslím si, že počtom bazénov a doplnkovými službami sa tu vyhovie naozaj každému!

Tobogany:

 • 1 tobogan je vo vnútri – celoročne (ten sme neskúsili)
 • 2 tobogany
 • 10 šmýkačiek
 • 1 tobogan v podobe lievika

Tobogany pre najmenších:

Keď boli moji chlapci menší (Tomáš mal 3 a Dávid 6 rokov), považovali za najväčšiu zábavku oranžovú dvojšmykľavku. V tom veku už vedeli nabrať celkom slušnú rýchlosť, čoho výsledkom bol skvelý adrenalín. Dnes, keď už majú 5 a 8 rokov, ich nezaujíma ani vedľajší modrý tobogan, len ozajstné veľké tobogany, ktoré sme nazvali pre „veľkáčov“.

Tobogany pre „veľkáčov“:

Najviac zábavy si podľa mojej mienky užijete na tobogane lievik a na modrej strmej šmykľavke. Dávid sa po jazde na modrej šmykľavke rozplakal, pretože sa zľakol rýchlosti, ktorú je možné dosiahnuť. Napriek tomu som na tejto šmykľavke videla jazdiť aj deti menšie od nášho Dávida. Asi najpomalšie sme sa šmykli na oranžovej šmykľavke so 4 dráhami.

Za rýchlu a náročnú považujem modrú a zároveň aj zelenú šmykľavku. 

Favoritom pre nás ostáva modrá šmykľavka. Tak smelo do toho!

Moja skúsenosť z toboganu: Na červenej šmykľavke sa Tomáš šmýkal krížom krážom, preto sa do vody šupol takmer dole hlavou. Na poslednú chvíľu sa mu podarilo otočiť tvárou k  bazénu. I keď to bola pre neho veľká zábavka, o ktorej rozprával každému ešte dva dni, má šťastie, že som to nevidela!

Relax:

Najviac sa mi páčil relax na modrých kolesách, kedy som sa cítila ako na luxusnej pláži pri mori.

V bazéne Lazy River sa nachádza „letný bar na ostrove“, ak si však chcete iba zaleňošiť, ponúkajú sa vám skvelé a pohodlné lehátka a sieťkové kreslá / hojdačky.

A ako relaxovali naši chlapci?

Asi takto, aj to iba 5 minút. Moji neposední chlapci sa nevedeli dočkať chvíle, kedy si budú môcť opäť užiť radosť na rýchlych toboganoch.

Pre najmenších:

Pre najmenšie detičky je k dispozícii taliansky detský bazén, v ktorom sú dve malé šmykľavky. Cez deň ich pozornosť pútajú animátorské diskotéky a rôzne súťaže o zaujímavé ceny. Veľmi pozitívne hodnotím tienidlá nad bazénikom a aj dostatok lehátok, na ktorých si môžu rodičia trochu oddýchnuť a popri tom i dohliadnuť na svoje deti.

Reštaurácia a bufety:

Dostanete tu klasické „fastfoodové“ jedlá ako palacinky, cigánsku, hranolky, klobásku, rezeň… Veľká čapovaná kofola a pivo cca 1,90-2,50 eur, frape 2,90 eur. Hranolky 3 eurá, cigánska cca 4-5 eur, palacinky 3,20 eur a zmrzlina 0,70 centov. Všade sa platí náramkom, ktorý ste obdržali pri vstupe do Aquaparku.

Ceny vstupného:

Celodenný vstup pre dospelého je 24 eur, pre dieťa 13 eur, deti do 3 rokov majú vstup voľný! Zaujímavé sú rodinné balíčky.

Momentálne v spolupráci s Aquaparkom Senec prebieha na našej fan page  @potulkysdetmi aj SÚŤAŽ  o rodinný vstup v hodnote 60 eur (2+2)

Zapojiť sa môžete preklikom no dole uvedený odkaz.

Animátori:

Animátori boli skvelí, zabávali deti aj dospelých. Najskôr predviedli Aquaaerobic v prieplavovom bazéne, potom sa presunuli k detskému talianskemu bazénu, kde sa pokračovalo mini diskotékou. Deti okolo 4 – 8 rokov zaujali rôznymi zaujímavými súťažami. A to nebolo všetko! Zábava pre väčšie deti sa premiestnila k futbalovým bránkam, kde sa mohli do sýta vyšantiť!

Konkrétne programy a bazény, tobogany nájdete priamo na stránke www.aquaparksenec.sk

Naše postrehy:

 • veľké parkovisko pre autá – parkovné zdarma. Nezabudnite, parkovné vám odblokujú pri odchode z kúpaliska (inak 2,50 eur)!
 • v celom areáli platíte pomocou náramku
 • použitie bielych lehátok je v cene vstupného
 • je tu dostatok slnečníkov, ale aj prírodného tieňa
 • pri toboganoch a šmykľavkách ste informovaní o náročnosti každej z dráh
 • deti sa tu vyjašia aj na nafukovacom hrade
 • o zábavu sa počas prázdnin starajú skvelí animátori.

Aquapark Senec vrelo odporúčam vám aj vašej rodinke!

My sa sem ešte určite vrátime!

Nezabudnite nás aj naďalej sledovať!  Čakajú na vás ďalšie zaujímavé postrehy z nášho projektu „tour de kúpaliská“.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *