5* rezort Acapulco, Cyprus – luxus za málo peňazí

Ak ste sledovali moje každodenné storky z tohto úžasného miesta na facebooku a instagrame, tak ste si mohli všimnúť, že tento 5 hviezdičkový resort na severnom Cypre má všetko, čo si len môžete zaželať: úžasný aquapark pre všetky vekové kategórie, zábavný lunapark a viacero skvelých bazénov, príjemný a tichý infinity pool (nekonečný bazén) s jedinečným výhľadom na priezračné more obkolesené zlatou piesočnatou plážou.

Ak by toho ešte nebolo dosť, bohatý animátorský program, vonkajšie detské ihrisko a detská herňa vo vnútri a v neposlednom rade vnútorné spa a casino, kam sme sa ani nedostali, vás presvedčia o úžasnosti tohto rezortu. Pre lepšie pochopenie si kuknite naše autentické videjko .)

A čo je na tom najlepšie? Ak sa rozhodnete prísť na vlastnú päsť, ušetríte tretinu až polovicu výdavkov. Zorganizovať si to viete aj sami, verte mi! Ak si na to netrúfate, som vám k dispozícii :).

Na začiatok poviem toľko, že za 12 nocí sme za hotel s polpenziou priamo v top sezóne v júli zaplatili ako 4 členná rodina 1900 eur vrátane leteniek a transferu.

Čo všetko skvelý Acapulco resort Convention spa ponúka:

Celý komplex sa nachádza vo veľmi príjemnom a krásnom prostredí ihneď pri mori s rozsiahlou piesočnatou plážou.

Zážitkový Aquapark:

V cene služieb máte naozaj neskutočný aquapark s rôznymi toboganmi vhodnými pre najmenšie deti až po najstaršie ročníky. V pohode sa tu vybláznili aj 60 roční návštevníci.

Aquapark je otvorený každý deň od 10:00 do 12:00 a potom poobede od 14:00 do 17:00. Odporúčam prísť doobeda, vtedy je tu menej ľudí. Na tobogany, kam môžete ísť aj bez kolesa, sa takmer nečaká. Aquapark môžete využiť aj vtedy, keď tu nie ste ubytovaní. Vstupné vás bude stáť 50 tureckých lír (cca 8-9 eur).

Myslela som si, že po prvých pár dňoch nás tobogany omrzia. Veľký omyl, práve naopak! Každým dňom túžba po adrenalíne rástla!

Pre najmenších sú pripravené rôzne vodné fontánky, vylievajúce sa vedierka na hlavy prekvapených detí, rôzne menšie šmykľavky a tobogany.

Deti a dospelí si môžu vychutnať skvelé šmykľavky a tobogany pri ktorých zakaždým naberiete celkom slušnú rýchlosť aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Napríklad pri takej nenápadnej modrej vlnkovitej, dokážete nabrať rýchlosť až vás to trochu vyhodí pár cm nad šmykľavku. Pri ďalšej sa budete cítiť trochu ako pri voľnom páde do vody.

Najväčšie tobogany sú tie, ktoré môžu používať iba osoby vyššie ako 120 cm, takže náš Tomáško mal smolu. Aj keď sa chvíľkami načahoval a staval na špičky, keď ho merali pri merítku, stále mu chýbalo 5 cm. Kontrola dole aj hore je prísna, napriek tomu sa sem dostal  2x, vďaka beach boys, ktorí nám povolili výnimku.

Najviac z týchto sa muselo čakať na tobogan v podobe kobry, či lievika, kde sa spúšťate pomocou kolesa. Sú tu aj rôzne dlhé šmykľavky, rúrkovité tobogany, kde svetlo zazriete až po pristátí vo vode!

Dodatočne si moje storky priamo z tohto neskutočného resortu môžete pozrieť  cez tento odkaz na instagrame (pozor na zvuk :D)

Lunapark:

Lunapark je za poplatok a v prevádzke je vo večerných hodinách. Jedna atrakcia stojí 5 lír (cca 0,80 centov). S chlapcami sme spoločne vyskúšali pirátsku loď. Bola skvelá a hojdala sa tak dlho, až som mala pocit,  že ju zabudli vypnúť. Užili sme si to všetci. Chlapci vyskúšali aj ďalšie kolotoče, napr. pilotovanie v malých lietadlách.

Bazény:

Bazény sú tu skvelé, každý si tu nájde niečo pre seba. Pre najmenšie deti sú pripravené 2 detské bazéniky, kde je hĺbka vody do 1 m. Dospelých uspokojí jeden veľký prieplavový bazén, v ktorom sa konal aqua aerobick a rôzne súťaže pre dospelých. Na jednej strane bazéna ste dočiahli až na dno, na druhom konci mal už plavecký bazén hĺbku až 2,20 m. Lehátka sú samozrejme v cene. Ob-sadzovať ich nebolo treba, jedine v prípade, že by ste chceli ležať v prvom rade.

Úžasný infinity pool a západ slnka:

Ďalším našim obľúbeným bazénom bol infinity bazén, tzv. nekonečný bazén, kam môžu iba osoby staršie ako 17 rokov. Súčasťou bazéna je aj jacuzzi. K bazénu prejdete popri pohodlných lehátkach na príjemnom umelom trávniku. V týchto priestoroch sa fajčiť nemôže, mimo kľudového areálu samozrejme áno. Bola som milo prekvapená, že napriek neustálemu príchodu nových dovolenkárov nebol bazén nikdy preplnený. Poloprázdny ponúkal skutočný relax!

Ak dostanete chuť na drink alebo fast food, servis na kolieskových korčuliach je pripravený vás obslúžiť priamo pri lehátkach. Niekedy to však budete mať rýchlejšie, ak si pôjdete niečo objednať sami do susednej reštaurácie a baru “ Sea Side“. Na pokoj a neporušenie zákazu vstupu pre deti dohliada nepretržite plavčík.

Kedy sme sa my rodičia dostali do tohto úžasného bazéna?

Pokiaľ si deti vychutnávali obľúbený miniklub, my sme mali možnosť sa kochať prekrásnym výhľadom priamo z infinity bazénika a samozrejme večer aj obľúbeným západom slnka. Určite odporúčam si denne na takú hodinku oddýchnuť od detí. Aj oni budú radi aj vy budete mať skvelý tichý zážitok. Nenechajte si ujsť aj fotku pri západe slnka alebo priamo pri romantickej večere.

More a pláž a tie neskutočné výhľady?! 

Na Cypre máte vždy zaručené teplé počasie i teplé more. Teplotu vody tipujem na 29 stupňov. Cyprus milujem práve pre jeho teplé a priezračné more a piesočnatú pláž, ktorá ponúka plytký vstup do mora. Občasné vlny sú skvelým bonusom. Doteraz som poznala iba grécku časť, preto som rada, že som si tentoraz zvolila návštevu tureckej časti s týmto úžasným hotelovým komplexom. Pláž vôbec nie je turistami preplnená, na poriadok tu dohliada od rána do večera profesionálny plavčík.

Animačné programy:

Každý deň je pre deti otvorený miniclub od 10:00 do 12:00, poobede od 14:30 do 17:00. Deti tu môžu kresliť, hrať spoločenské hry, karty, šach, človeče… Hry sú prispôsobené veku dieťaťa. V niektoré dni sa konali rôzne súťaže, napr. hádzanie loptičkou do koša. Inokedy boli pripravené pre deti hry vo vonkajšom detskom bazéniku. K dispozícii je viac animátoriek, hovoriacich rozličnými kazykmi: polštinou, ruštinou, angličtinou, nemčinou a dokonca i slovenčinou. Miniclub je vhodný pre deti od 4 do 12 rokov, deti staršie ako 9 – 10 rokov som tu však nezahliadla.

Večer je pre deti nachystané minidisco v čase od 20:45 do 21:30. Piesne a choreografia sa nemenia – do konca pobytu ich všetky deti ovládajú na sto percent. (Okrem mojich detí, pre ktoré bol jednoznačne najlepšou zábavkou futbal.)

Po mini diskotéke sa začína s prezentáciou rôznych programov. V ponuke bola napr. akrobatická show v podaní chlapcov z Kene, medzinárodné tance, premietanie rozprávky na veľkom plátne s usadením sa v pohodlných tulivakoch. Samozrejme, každý deň bol pripravený iný program. Nám sa najviac páčila akrobatická show a  international dancing, z toho pre mňa jednoznačne tanec “ India“.

V priebehu dňa sa máte možnosť prihlásiť na rôzne cvičenia (ranný pilates, zumba, tanečné), na aqua aerobick, rôzne súťaže pri bazéne, volejbal, vodné polo, strieľanie zo vzduchovky.

Strieľala som po prvýkrát v živote a hneď som získala 4 body. Wow, skvelý výkon za mňa! 😀

Nevýhodou týchto  animačných programov je, že prebiehajú počas celého dňa, preto si pri bazénoch ticha veľmi neužijete, jedine pri infinity bazéne.

Fantastické jedlo:

Jedlo je tu naozaj úžasné s obrovským výberom rôznych špecialít.

Raňajky tu máte od výmyslu sveta. Viac druhov musli, viac džemov, nutely, jogurtov s viacerými druhmi ovocia, rôzneho druhu pečiva, ovocia, syrov, šunky, zeleniny, šalátov… na čo si len pomyslíte.

Na raňajky vám jednoznačne odporúčam ochutnať ich mix omeletu. Je namiešaná z tvarohu, paradajok, šampiňónov a z niekoľkých druhov syra. Mňamka! Taktiež ochutnajte ich výborný domáci kozí syr Haloumi. Pripravujú ho dvoma spôsobmi: v surovom stave a grilovaný.

Na večeru sa servíruje menu pozostávajúce z rôzneho druhu mäsa a čerstvých rýb. Každý deň sú v ponuke zemiaky a skvelá ryža, ktorú som jedla hádam každý deň, taká bola výborná. Odporúčam ochutnať aj čerstvé tuniaky, ktoré sú v ponuke raz za týždeň. Z bohatej ponuky šalátov, pizze, cestovín, špagiet, vegetariánskych jedál,  ktoré vám pán šéf kuchár pripravuje priamo pred vami, si nedokážete ani vybrať!

A zákusky?! Tak tie ani nebudem opisovať, vytvorte si vlastnú predstavu na základe dolu uvedených fotiek. (Ešte teraz mi tečú sliny pri spomienke na ne!) Chalani mali vo veľkej obľube rôzne príchute pudingov a želatín, nám s manželom chutilo všetko!

Jedlo je fakt výborné. Nepočula som nikoho, kto by sa sťažoval na jedlo alebo výber, napriek tomu zažijete pravdepodobne prvý deň šok z masy ľudí a z obrovského množstva a výberu jedál. Nemajte obavy, na chod reštaurácie si zvyknete veľmi skoro, už tretí deň si vychutnáte nielen jedlo, ale aj skvelý pocit, ako keby ste sa takto stravovali celý život! (Aspoň u nás to tak bolo. :D)

Skvelé ubytovanie:

Je tu možnosť ubytovať sa priamo v hlavnej budove hotela, ďalej v bungalovoch, alebo hore na kopci v Pine court, kde sa nachádza vedľajšia hotelová budova. Bungalovy sú umiestnené v príjemnom, pokojnom prostredí obkolesené zeleňou a voňajúcimi kvetinami. Úžasné miesto!

My, ako ako 4-členná rodina, sme boli ubytovaní v jednom z takýchto bungalovov. Síce neboli úplne najmodernejšie na 5* hotel, boli však úplne dostačujúce a my sme boli nadmieru spokojní. O čistotu bolo postarané každý deň.

Výmena uterákov, doplnenie sprchových gélov a šampónov,  taktiež  pol litrovej fľaše na vodu na osobu, bola samozrejmosťou. Náš bungalov mal výbornú polohu, nachádzal sa neďaleko od vchodu na hlavnú recepciu. Ani do reštaurácie, ani k bazénom a na pláž sme to nemali ďaleko, asi tak 5 minút chôdze. Ak by ste však bývali v Pine court I, mali by ste všetko ďalej. Vychádzajú vám v ústrety tým, že vás na večeru odvážajú hotelovým autobusom.

Tipy na záver:

 • Odporúčam ísť na večeru hneď o 19:00 tej. O cca 19:20 – 19:30 už budete pravdepodobne hľadať voľné miesto.
 • Ak pôjdete na večeru ihneď po otvorení reštaurácie, ľahko si obsadíte miesto vonku a takto neprídete o nezabudnuteľný zážitok zo západu slnka okolo 19:30 hodiny (v sezóne).
 • Ak túžite po krásnej fotke z vašej dovolenky, nechajte sa vyfotiť profesionálnymi, i keď trocha otravnými fotografmi, ktorých stretnete v resorte každý deň.
 • Nemusíte sa báť, raňajky dostanete s ponukou plného výberu, aj keď prídete 10 minút pred záverečnou hodinou (o 10:00 hod).
 • Obsadzovať lehátka je potrebné asi len pri infinity pool. Pokiaľ nemáte nejaké vytúžené miesto v prvom rade, voľné lehátka pri prieplavovom bazéne aj vzadu pri toboganoch nájdete aj po raňajkách bez problémov.
 • Milo ma prekvapil fakt, že napriek dokonalému moru a pláži v hlavnej sezóne sme nemali pocit, že by bolo toto miesto preplnené turistami.
 • Na pláži dozerajú na poriadok a pokoj plavčíci.
 • Na tobogány odporúčam ísť doobeda, rozhodne je vtedy  menej ľudí.
 • Ponuka animačných programov je vypísaná na tabuli priamo pri detskom bazéniku, alebo sa na ne viete informovať pri info desku pri prieplavovom bazéne.
 • Odporúčam vziať každý deň deti do miniklubu, zabavia sa oni, aj vy. My sme počas tejto doby využili infinity pool bez detí. Skvelý zážitok!
 • Každý večer sa koná pre deti minidisco s nácvikom choreografie.

A aké mali zážitky naši chlapci? Dodnes sa vo vani hrajú na vybúrené more a jeho veľké vlny a spievajú pri tom ich obľúbenú pieseň z večernej minidisko. Dokolečka opisujú zážitky z adrenalínových tobogánov, ako sa šmýkali a pri tom skoro vypadli :D. (Samozrejme, že to nie je pravda :D)

A ako som vám už predtým sľúbila, rozpočet, a ako si tento úžasný hotel zorganizovať na vlastnú päsť kliknite tu <<

Pripravila som pre vás zoznam s užitočnými odkazmi k zorganizovaniu si dovolenky bez cestovky. Pridala som tam aj zoznam našich vecí, ktoré sme si zbalili do malého ruksaku na takmer 2 týždne. Ste zvedaví? 🙂

PS: Najskôr klikajte na článok, v ktorom sa podrobne dozviete, čo koľko stálo :).

PS2: Sledovať nás naďalej môžete na instagrame: www.instagram.com/potulkysdetmi

na facebooku: www.facebook.com/potulkysdetmi

PS3: Dajte vedieť, ako sa vám článok páčil 🙂

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *