Vynikajúce ubytovanie s deťmi v Dubaji cez booking.com (2/5)

Dubaj ubytovanie

Považujete Dubaj za drahú, alebo lacnú dovolenkovú destináciu? Dokázali by ste nájsť ubytovanie v Dubaji v dostupnej lokalite s dobrými recenziami na týždeň pre 4 -člennú rodinu pod 300 eur?Práve pre vás mám jeden tip – Premier Inn hotel, Al Jaddaf za 279 eur/6 nocí/4 osoby.

Prečo sme si obľúbili práve tento milý a útulný hotel, sa dozviete po prečítaní celého článku. Začnem tým, pre koho tento hotel ideálny je.

Tu je mojich 8 za pre tých, ktorí:

 • milujú kvalitu za veľmi dobrú cenu
 • ocenia blízkosť medzinárodného letiska DXB (prílety z Budapešti a  Viedne)
 • milujú bazén a leňošenie na streche hotela
 • oceňujú dobré raňajky za rozumnú cenu
 • dokážu cestovať z bodu A do bodu B aj hodinu (metrom s 1 prestupom, na metropolu akou je Dubaj, nie je zlý čas!)
 • nevyhľadávajú ubytovanie priamo na pláži
 • sú spokojní s 3* hotelom (podotýkam, že sa vyrovná aj niektorým 4* hotelom)

Ak ste sa v mojom sumári nenašli, patríte do skupiny ľudí, ktorí:

 • chcú bývať v centre alebo priamo na pláži
 • nemajú záujem cestovať metrom vrátane prestupu aj 1 hodinu aj viac (k zastávke metra Dubai Mall to máte priamo z hotela asi tak 45 min. aj s prestupom zo zelenej linky na červenú, Mall of the Emirates asi 60 minút, k pláži Jumeirah to trvá v priemere 70 – 90 minút. Taxík vás odvezie k Burj Khalifa za 30 minút)
 • majú problém prestupovať z jednej linky na druhú (v Dubaji sú však len dve linky, takže orientácia v metre je úplne jednoduchá)
 • budú pravdepodobne po prílete na DWC letisko nespokojní s tým, že sa musia premiestniť do hotela, nachádzajúceho sa na druhom konci Dubaja neďaleko letiska DXB (za 45 minút cesty taxíkom a za 40 eur sa sem však pohodlne dostanete)

V tom prípade si musíte vybrať z bohatej ponuky iných hotelov!

Priznám sa, my patríme k tým, ktorým milý personál a služby hotela s perfektným rooftop bazénom dali zabudnúť aj na malé nedostatky, ktoré som vymenovala v bodoch vyššie.

Cena hotela Premier Inn Dubaj a kedy si ho rezervovať

Najskôr som zabezpečila letenky cez spoločnosť Wizzair, a následne som sa začala zaujímať o ponuku hotelov v metropole Dubaj. To znamená, že už 6 – 7 mesiacov pred naším príchodom  do Emirátov sme mali zaplatené letenky (160 eur na osobu) a poznali sme možnosti ubytovania.

Termín dovolenky sme si zvolili cez jarné prázdniny vo februári, pretože som túžila stráviť zimu v teple a nevynechať s deťmi školu. Vedela som, že nás čakajú príjemné teploty (my sme mali 29 stupňov) a dúfala som tiež, že sa aj okúpeme.

Pomer – cena – kvalita – služby v Premier Inn hotel Al Jaddaf Dubaj za 270 eur │6 nocí│4 osoby –  je vynikajúci. Ďalší bonus – deti do 15 rokov majú ubytovanie zdarma!

Na rezervačnom portáli booking.com získal hotel skóre hodnotenia 8,9. Všetko nad  8 v stupnici znamená dobrý a spoľahlivý hotel. (A to som ešte v tom čase ani nemala prehľad o cenách iných hotelov)

Pri výbere ma ovplyvnili aj pozitívne ohlasy a skúsenosti cestovateľov na Premier Inn hotel na portáloch booking.com a tripadvisor. Pochvaľovali si hlavne vzdialenosť od stanice metra (400 m), relax v rooftop bazéne, supermarket pri hoteli a ďalšie v blízkosti, taktiež výborné raňajky za prijateľný doplatok.

Mnou vybraný hotel Premier Inn na booking.com som teda „pre istotu“ zarezervovala s tým, že sa izba dá stornovať pár dní pred príchodom v prípade, že by som našla iný, lepší hotel. Hotel si viete objednať  aj na poslednú chvíľu (iba pár dní pred odletom), v tom prípade však môže cenu za izbu vystúpiť až na 700 eur/na pobyt.

Samozrejme, že som priebežne počas 6 mesiacov sem – tam otvorila booking.com a iné rezervačné portály, a skúmala, či nenájdem pre nás ideálnejší hotel bližšie k centru alebo k moru. Pod 300 eur na týždeň som však nič lepšie nenašla, hlavne nie s pozitívnymi recenziami. Tie, ktoré prichádzali do úvahy, sa nachádzali v nie úplne najlepších častiach Dubaja, kde už ani metro nepremávalo.

Rozhodnutie padlo týždeň pred odletom – hotel si ponecháme aj napriek tomu, že v cene sme nemali zahrnuté jedlo a všade bolo písané, že v Dubaji sa stravuje dosť draho.

Uznajte, zaplatiť  50 eur za 4 člennú rodinu  na 1 noc v hoteli s dobrými recenziami, sme si nemohli nechať ujsť! Aspoň sme vedeli, že ušetrené peniaze za ubytovanie môžeme minúť na stravu (napr. predraženú 10 eurovú zmrzlinu :D)

PRVÝ DOJEM z hotela Premier Inn Dubai Al Jaddaf

Náš príbeh sa začína.

Prvý dojem z hotela bol asi takýto: Sme tu správne, je to naozaj 3* hotel? Nepriviezol nás taxikár k nejakému inému rezortu? Vysvietený názov Premier Inn s krásne upravenou presklenou a vysvietenou recepciou, objaviac sa  zrazu sa spomedzi mrakodrapov nás presvedčil o správnosti cieľa.

Náš dobrý dojem sa postupne ešte umocňoval.

Na recepcii nás privítali s úsmevom na perách, stihli nám povedať, že raňajky sú do 10:30.( Wau, tak toto bola ďalšia dobrá správa, nakoľko milujeme ranné leňošenie a nie ranný beh na skoré raňajky :D.

Ďalšie prekvapenie bolo v podobe lístkov na uvítací drink zdarma v hotelovom pube (pre nás dospelých) podľa vlastného výberu. 0,5 litrové fľašky vody sa vraj denne dopĺňajú aj s čajovými sáčkami a s nescafé kávou, a čaká nás aj vyhrievaný rooftop bazén, otvorený  od 8:00 do 20:00. Wau, možno stíhame aj nočné kúpanie.

POLOHA hotela Premier Inn Dubaj:

Hotel Premier Inn sa nachádza v časti Al Jaddaf, neďaleko medzinárodného letiska Dubai International Airport (DXB) a cca 400 stanice metra Al Jaddaf (zelená linka).

Služba hotela Premier Inn zahŕňa tiež transfer ZDARMA, ak prilietate a odlietate z tohto letiska. My sme túto službu nevyužili, nakoľko s leteckou spoločnosťou Wizzair sme pristáli na druhom letisku – Al Maktoum (DWC).

Cesta z letiska DWC k hotelu taxíkom  trvala asi  50 minút. Cena vyšla na výborných 35 eur (bežne sú ceny od 40 eur a viac. (Tipy na aplikáciu pre taxíky a celkovo ako sa premiestňovať v Dubaji, som opísala v článku (1/5.

V niektorých častiach Dubaja sa stále stavia, niekde viac, niekde menej. Nebolo tomu inak ani v tejto lokalite. Z toho dôvodu k stanici metra neviedli žiadne chodníky, ale trochu prašná cesta. Napriek tomuto faktu sme v hoteli hlukom rušení  vôbec neboli, priam som bola prekvapená, ako dobre sa nám spalo.

SLUŽBY hotela Premier Inn Dubaj:

Vyhrievaný bazén

Vyhrievaný bazén na streche hotela, odkiaľ sme mali výhľad na iné mrakodrapy,  bol TOP.

Moji chlapci milujú teplú vodu. Nakoľko vo februári cez jarné prázdniny tu teplota vzduchu síce dosiahla 28-30 stupňov, more však malo teplotu iba 23-24,  tento úžasný bazén s teplotou 30-31 stupňov ich dokonale uspokojil.

Bol úžasný!

Každý deň sme si aspoň na hodinku až dve prišli poleňošiť a zároveň si užiť tento skvelý bazén. Niekedy to bolo doobeda, inokedy večer. Nakoľko slnko zapadalo okolo 18:30h a bazén zatvárali o 20:00h, mali sme dosť času i pohodlia na večerné kúpanie, i keď už teplota vzduchu klesla na 25 stupňov.

Fitness

Fitko je celkom veľké s dostatočným množstvom strojov (aspoň som mala taký dojem). Chalanom sa tu páčilo aj napriek tomu, že vyskúšali stroje iba v jeden večer, nakoľko na viac návštev nám už čas neostal. Pre toho, kto si nevie predstaviť bez cvičenia vo fitku ani jeden deň, ponúka teda hotel opäť bonus („must have“ :D)

Izby

Izby boli veľké, moderné a čisté. Vo veľkej a modernej kúpeľni ma prekvapili sprchovacie potreby a šampóny, ktoré nie sú bežnou výbavou ani  3* hotelov. Samozrejmosťou je každodenná výmena uterákov a upratovanie. My sme túto službu aj s ohľadom na životné prostredie každý deň nevyužili.

Okrem 0,5 l fľašiek vody, čajových sáčkov a  kávy nescafe (3v 1) sa nachádzala v izbe i rýchlovarná kanvica, opäť nie bežná vec v 3* hoteli.

Výborné raňajky

Pre každú mamu je najdôležitejšie, aby sa jej deti hneď ráno dobre a chutne najedli, aby už po hodine nepočula mami, už som hladný. Hladný – rozumej chuť na na blbosti (snacky a podobne).

Raňajky boli top, za cenu 20 eur pre 4 osoby (pre deti sú zdarma, čiže cena za raňajky je 10 eur na osobu). Výber jedál bol parádny, či už studených, alebo teplých, a to nehovorím iba o praženici a párkoch, ale aj o ich tradičných arabských teplých raňajkách.

Od sladkých pochúťok, ako muffin, croasant, puding, palacinky, lievance až po rôzne smoothie, cheesecake , ovocné poháre, ovocie, pagáče, rôzne druhy pečiva ste našli všetko. Každý z nás si pochutil, dokonca aj vyberavý Dávid, ktorý má najradšej sladké so sladkým J

V ponuke hotela boli na výber teplé jedlá aj večer, nie však formou švédskych stolov, ale klasicky ponúkané z  jedálneho lístka. Ceny začínali od 60 – 70 AED (čo zodpovedá cca 15 eurám). Večeru sme si v hoteli neobjednávali, stravovali sme sa väčšinou v nákupných centrách.

Pub / bar

Večerné vysedávanie v pube sme nevyužili ani raz, nakoľko po 21:00h sem majú deti vstup zakázaný. Na oplátku sa však dá pohodlne vysedávať v raňajkovej časti, kde je k dispozícii TV a kam vám prinesú objednaný drink z baru pre vás a vaše deti.

My sme si takto užili náš welcome drink (uvítací drink pre nás dvoch) a objednali si dve pivá a 2 džúsiky pre decká (tie neboli v cene) a pozreli si pritom futbal J. Aj to podotýkam iba raz za celý týždeň, čo je úplne výnimočné pri mojich chlapoch futbalistoch, ktorí žijú futbalom non stop.

Len tak orientačne, džúsy vychádzali na 12 AED (cca 3 eurá), pivo 18 AED (4-5 eur). Alkohol tu nie je lacný, nakoľko Arabi na verejnosti nepijú.

Výlety

Priamo v hoteli si môžete objednať rôzne výlety, napr. do púšte, do Atlantis Aquaventure Aquaparku, alebo do Theme Park (tematického parku Motiongate, Legoland, Legoland Vodný svet.) Deťom sa najviac páčil výlet na húsenkových dráhach v Motiongate, šoférovanie lego autíčok v Legolande a adrenalínová jazda džípmi v púšti.

ZMENÁREŇ a emirátsky dirham (AED)

V Dubaji platí emirátsky dirham (AED), ktorý treba vydeliť cca 4, čím sa dostanete k cene v eurách. Peniaze si môžete zameniť na zastávke metra Burjuman, kde prestupujete zo zelenej linky na červenú,  alebo tiež v susednom Hilton Hoteli, nachádzajúcom sa asi 80 m od hotela.

ZÁKLADNÝ ROZPOČET dovolenky v Dubaji:

Letenky 160×4 = 640 eur, ubytovanie 279 eur, strava  500 eur, metro + taxíky = 150 eur

Základ rozpočtu spolu 1500 eur/4 osoby (2 dospelí + 2 deti), pokiaľ nechcete ísť do parkov – viac o tom v pripravovanom článku o atrakciách. (3/5)

 EXPO 2020

Pozor, v roku 2020 sa chystá najväčšia svetová výstava EXPO, ktorá sa bude konať od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021. Je veľká medzinárodná výstava priemyslu a kultúry jednotlivých krajín. Tomuto podujatiu budú počas 6 mesiacoch prispôsobené aj ceny  hotelov nielen v Dubaji, ale aj priľahlých Emirátoch.

Dokonca som si všimla, že cez rezervačný portál booking.com  nie je momentálne povolená služba storno poplatku. Verím, že tieto opatrenia sa zaviedli kvôli EXPO. V každom prípade si skúste zarezervovať izbu priamo cez stránku hotela PREMIER INN  alebo priamo zavolať na recepciu hotela.

Čo dodať na záver? Hotel je cenovo zaujímavý, recenziami a mnou vysoko hodnotený. Ľutovať určite nebudete. 

Verím, že sa vám tipy ohľadom tohto perfektného ubytovania v hoteli Premier Inn Dubai páčili! My ešte s Dubajom ani zďaleka nekončíme!
K tomuto článku pribudnú ďalšie!  Prečítať si už teraz môžete naše tipy ako na dovolenku v Dubaji s deťmi v článku (1/5)

Ak sa vám článok páčil tak dajte LIKE a zdielajte na sociálnych sieťach nech apoň sa virtuálne naladíme na dovolenkové obdobie. Nech si ho rodiny s deťmi vedia uložiť a znovu prečítať v rozhodne lepších časoch na cestovanie.

Veľa zdravia každému, spolu to dokážeme! 🙂 a nezabudnite nás naďalej sledovať tu: 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *