DUBAJ s deťmi │ naše skvelé tipy na miesta, ktoré musíte zažiť (3/5)

Dubaj atrakcie s deťmi

Dubaj sme si užili s deťmi perfektne, pretože náš týždenný program sme prispôsobili tak našim, ako aj ich potrebám. Nikam sme sa neponáhľali. Každý deň sme navštívili nejaké zaujímavé miesto, alebo atrakciu.

Dubaj s detmi

1. BURJ KHALIFA, DUBAJ MALL a „tancujúca“ FONTÁNA

Tieto tri atrakcie viete navštíviť v jeden deň, nakoľko sa nachádzajú vedľa seba.

 • Burj Khalifa s neuveriteľnou výškou 830 m je zatiaľ najvyššou budovou sveta
 • zhora máte výhľad na celý Dubaj, samozrejme, ak vám i počasie bude priať
 • za bežnú cenu (cena cca 35 eur) sa viete dostať na 124. a 125. poschodie; za výstup na 154. poschodie do salónika si už poriadne priplatíte (cena cca 150-200 eur, v tom máte už aj nejaké sendviče a nápoje)
 • na ich oficiálnej stránke Burj Khalifa, ale aj na iných web stránkach, si viete kúpiť lístky online na presne určený čas; počítajte však s tým, že sa musíte dostaviť cca 30-45 minút pred samotným výstupomText odrážky
 • lístok rezervovaný online si priamo pri vstupe do budovy Burj Khalifa musíte zameniť za riadny a platný lístok; cca 30 minút stojíte z tohto dôvodu v rade; my sme si lístok boli vyzdvihnúť deň predtým, ako sme mali navštíviť nákupné stredisko (pre pokoj duše);
 • atraktívne sú rôzne výhodné balíčky; keď sem napríklad prídete hneď ráno, máte raňajky v cene (to sme si zarezervovali my) a málo ľudí k tomu 🙂
 • najviac času vám zaberie hľadanie samotného vstupu, nakoľko sa nachádza v najväčšom nákupnom stredisku Dubaj Mall, v ktorom sa dá blúdiť od rána do večera; nemajte však obavy, securiťáci, ktorí sú na každom kroku, vám radi poradia; nájdete ho však aj vtedy, keď si budete všímať informačné tabule
 • vyviezť sa hore na 124. poschodie trvá výťahom neuveriteľných 60 sekúnd; niekde som sa dočítala, že sa ľudia tlačia v preplnených výťahoch ako sardinky…my sme sa viezli sami, čo sme si aj pekne užili.
 • hore si môžete dopriať nielen výhľad, ale aj možnosť zazrieť západ slnka, na ktorý sa vraj oplatí čakať aj dve hodinky; nebojte sa, nik vás nebude vyháňať a prekrásny výhľad na nočný Dubaj môže byť pre vás nezabudnuteľný.

Ako 4 členná rodina sme zaplatili 135 eur na 124. a 125. poschodie (cena vstupenky pre deti je o čosi lacnejšia).  Ak pôjdete ráno v termínoch od 6:00h do 10:00h tak, ako aj my, budete mať v cene výborné raňajky a nápoje podľa vlastného výberu.

Lístky sme si rezervovali online na oficiálnej stránke Burj Khalifa, 3 dni pred návštevou. Ak však máte v pláne užiť si tento výlet v presne stanovenú hodinu (napr.pri západe slnka), odporúčam rezerváciu aspoň 2 týždne vopred. Výhľad sme mali perfektný, čo však nie je zákonité. Nad Dubajom vraj býva doobeda často opar.

Myslím, že nám šťastie prialo vo výbere správneho termínu. Užili sme si Burj Khalifa bez čakačiek v rade, bez tlačenia sa vo výťahu, bez davu na vyhliadkovom poschodí (bolo tam len  15 ľudí namiesto bežných 500).

Masu ľudí zažijete pravdepodobne počas západu slnka. Musí to byť zaujímavé, vidieť Dubaj a tie úchvatné mrakodrapy počas západu slnka….snáď nabudúce.

Vo vyhliadke sme strávili asi 45 minút, potom už boli deti hladné, tak sme sa vrátili na prízemie a dopriali si chutné raňajky. Chalani si dali obrovské čokoládové muffiny s džúsikmi a my sme mali croassanty s voňavou rannou kávičkou. Tak toto stálo zato! (a jednoducho môžete ušetriť jedny raňajky v hoteli J)

Ďalším zážitkom je najväčšie obchodné stredisko Dubaj Mall.

Nákupné centrum DUBAJ MALL

Dubaj Mall je najväčšie nákupné centrum, v akom sme v živote boli. Pochodili sme z neho možno tak 5% a už som mala dosť.

Nachádza sa v ňom veľký vodopád, ktorý sme mohli i my obdivovať, taktiež akvárium, ktoré sme už hľadať nešli, nakoľko sme vedeli, že ešte akvárium uvidíme v Atlantise. Jedno celé poschodie je venované svetovým značkám ako Prada, Bvlgari, Gucci, Versace a iné.

V tomto „obchoďáku“ sa všetko leskne čistotou a vonia to tu naozaj  prekrásne. Jediným problémom je  orientácia, ktorú môžete vyriešiť  stiahnutím si ich aplikácie. Na každom rohu je tiež „security“, stačí sa len opýtať. Ľudia sú tu naozaj milí a ochotní pomôcť.

Dubaj Mall treba určite zažiť a pri tom sa nestratiť 😀 :D.

„Tancujúca“ FONTÁNA

Zaujímavá atrakcia, keď sa voda z fontány vlní na hudbu raz klasickú, inokedy modernú. Toto divadlo, úchvatné tak za denného, ako i nočného svetla,  máte možnosť vidieť každú polhodinu po 17:30h a trvá cca 4 minúty. My sme si tancujúcu fontánu pozreli 2x (cez deň, aj po zatmení), čo deťom aj úplne stačilo 😀

2. Púšť a nákupné centrum, v ktorom sa lyžuje (Mall of the Emirates)

Zaplatiť  si celodenný výlet v púšti vám naisto odporúčam. Deti si to nevedeli vynachváliť. Za tento nezabudnuteľný zážitok sme zaplatili neuveriteľných 15 eur na osobu! A čo bolo v balíku?

 • odvoz/dovoz malými autobusmi k vstupu do púšte
 • asi 10-15 minút jazdy džípmi; TOP!
 • vozenie sa na ťave
 • teplý snack, teplá večera formou švédskych stolov, vrátane zákuskov, neobmedzené množstvo nealko (cola, sprite, čaj),
 • bohatý program
 • pomaľovanie henou a fajčenie šišy

A to všetko v cene!

Čo sa nám najviac páčilo?! Jednoznačne adrenalínová jazda a drifting na džípoch. Nevedeli sme sa dosmiať, keď nás to hádzalo z jednej strany na druhú.  Už – už sme videli náš džíp prevrátený v púštnej dune. Vodič nás každopádne nešetril a tých 20 minút jazdy sme si užili na maximum! Reakcia našich detí hovorí za všetko: „ Ešte…ešte poďme ešte 😀 😀 ..

Nakoľko je v Dubaji jedlo drahé, potešila nás aj kvalitná a chutná strava, ktorá bola v cene. Takže tento „trip“ cena – versus kvalita – versus zábava hodnotím jednoznačne ako „Must have“ v rámci celého nášho pobytu.

Spoločností, ktoré majú v ponuke mini zájazdy do púšte, je dosť. My sme si objednali atrakciu online cez „luxury tours“ priamo na zľavovom portáli groupon.ae.

Za poplatok vás dokonca vyzdvihnú priamo v hoteli. My sme túto možnosť nevyužili, nakoľko sme vedeli, že sa budeme v tom čase okolo 15:00 tej hodiny pohybovať mimo hotela.

Vyzdvihnutie autobusom sme si objednali po návšteve nákupného centra Mall of the Emirates, kde nás malo zaujať lyžovanie priamo v stredisku.

Zážitok z MALL OF THE EMIRATES

Trval  asi tak 5 minút. Skôr nás zaujal samotný nápad postaviť lyžiarske stredisko a lyžiarsky svah s 2 lanovkami (1 sedadlová, 1 puma) v nákupnom centre.

Podotýkam, toto nákupné stredisko nie je najväčšie v Dubaji.

3.PLÁŽE Jumeirah Beach (JBR) a Kite Beach, ktoré sme navštívili

Jumeirah Beach (JBR)

V deň, keď sme si užili vyhliadku z najvyššej budovy Burj Khalifa, sme stihli popoludní aj návštevu najznámejšej verejnej pláže Jumeirah Beach JBR.

Táto pláž je známa i vďaka ruskému kolesu, ktoré sa už z diaľky krásne trbliece. Pláž je rozsiahla (obrovská), piesočnatá, v pozadí s výhľadom na mrakodrapy.

Stavba niektorých mrakodrapov neutíchala ani v ten deň, žiadny hluk nás však nerušil. Ak tu budete chcieť stráviť dlhší čas, pripravte sa na to, že tieň nájdete len na detskom ihrisku v podobe plachty. Môžete si tiež priniesť vlastný slnečník, alebo stan. Na tejto verejnej pláži slnečníky ani lehátka neboli (ďalej už áno). Prečo píšem verejnú… V Dubaji sa za súkromné hotelové pláže platí a nie málo. Jeden vstup vás môže vyjsť aj na cca 20 eur/osoba.

V Dubaji sme aj vo februári zažili príjemných 28-29 stupňov. Teplota mora bola síce 23-24 stupňov,  vo vode bolo napriek tomu málo ľudí. O pláži sa to už povedať nedalo. Naše deti sú fajnovky a nemajú až tak radi studenú vodu. V mori sa omočili dokonca  až 1x krát! 😀

Našťastie sme mali možnosť každý deň sa kúpať vo vyhrievanom rooftop bazéne nášho úžasného hotela PREMIER INN Al JADDAF, tak sme boli všetci spokojní. 😀

Kite Beach

Pre Kite Beach sme sa rozhodli vďaka odporúčaniu na našej facebook stránke potulky. Pôvodne sme chceli ísť na verejnú pláž pri 7* hoteli Burj Al Arab, ale po nelichotivých  recenziách sme sa rozhodli pre Kite beach, odkiaľ mal byť aj výhľad na hotel Burj Al Arab. Ten sme si síce neužili kvôli oparu, resp. zazreli sme ho iba v diaľke, ale to vôbec nevadilo.

Je to tu vybudované tak pre deti, ako aj pre rodičov. Deti sa zahrajú na skákacích hradoch  s celodenným využitím za cca 12-13€ (50 AED), k dispozícii je dlhá promenáda s bežeckou dráhou. Všade pozdĺž pláže sú bary, reštaurácie a rôzne „food truck“.

V čase, keď sme tu boli, sa konal dvojdňový festival jogy. Predpokladám, že po celý rok sa organizujú rôzne akcie.

Musím sa zmieniť o káve. Pila som tu doteraz moje najlepšie frapeee v živote s ozajstnou čerstvo pomletou voňavou kávou – aj teraz sa mi sliny zbiehajú, keď si nato pomyslím. Bola naozaj výborná! (viď zelená búdka na fotke v profile instagramu). Frape stálo cca 6 eur. Ceny za občerstvenie sa pohybujú od cca 5 do 15 eur, záleží na tom, či chcete piť, alebo jesť. Nájdete tu všetko.

Aj napriek tomu, že sme na pláži a pri mori boli iba dvakrát, vôbec to deťom nevadilo. Mali sme počas celého týždňa skvelý program. Najradšej sa kúpali v našom obľúbenom vyhrievanom bazéne. Predsa len, 31 stupňov je 31 stupňov! 😀

4. Atlantis Aquaventure Aquapark

Tento hotel spolu s najväčším Aquaparkom asi nemusím predstavovať. Je to snáď najznámejší a aj najdrahší hotel pre rodiny s deťmi nachádzajúci sa na Palmovom ostrove The Palm. Najväčší Aquapark v Dubaji spolu so vstupom do priľahlého aquaria the Lost Chambers (je taktiež súčasťou areálu Atlantis) sme si na jeden deň vyskúšali aj my.

Vstup do aquaparku pre 4 člennú rodinu môže vyjsť aj na 300 eur. Ja mám však pre vás skvelé tipy ako ušetriť peniaze ak sem prídete vy, a hlavne, ako si nepokaziť deň vystávaním v rade (a nemyslím tým iba zaplatiť si prednostný vstup na tobogany).

Pokiaľ sa rozhodnete ubytovať sa v hoteli Atlantis ako hoteloví hostia, tieto služby (využívanie aquaparku a The Lost Chambers) máte v cene. Pripravte sa však na to, že cena za izbu je aj okolo 500 eur na 1 noc.

Ja mám pre vás  skvelé rady, ako si užiť tento hotel skoro za polovicu vrátane vstupov do spomínaných atrakcií! Všetky tipy a rady mám spísané v článku Atlantis, the Palm – Akvárium (4/5).

5.Tematický park THEME PARK

Na posledný deň sme si nechali asi najlepšiu atrakciu celého týždňa a to tematické parky (Theme Park). Tie sa skladajú z areálu Motiongate s Hollywoodom, z Legolandu, Legolandu vodný svet a Bollywoodu.Mali sme vstup do všetkých štyroch.

Na základe recenzií na google, sme dali prednosť tematickému parku Motiongate. Mali sme možnosť nazrieť do sveta rozprávkových bytostí, ako sú Shrek, Dragoons, KungFu Panda, Madagaskar a iné. Čakali na nás rôzne kolotoče a húsenkové dráhy. Na niektorých sme sa len tak vozili a kochali sa okolitými postavičkami, iné sme si užili poriadne adrenalínovo. Napríklad na húsenkovej dráhe Lionsgate, v ktorej sa jazdilo dozadu aj dole hlavou.

Poslednú hodinku sme strávili v Legolande. Chlapci sa nevedeli dočkať, kedy budú môcť šoférovať ozajstné autíčka z lega. Predtým dostali 5 minútovú prednášku o tom, ako sa jazdí, v skutočnej legolandskej autoškole!

Legoland vodný svet bol v čase našej návštevy zavretý, a do Bollywoodu sme sa ani nechystali,  indický filmový priemysel nesledujeme. Tomuto úžasnému parku venujem celý článok “ Dubai Parks and Resorts (Motiongate/Legoland) – Zažite jedinečnú atmosféru! (5/5)“

 Čo sme nestihli?

Určite Miracle Garden. Podľa recenzií a aj odporúčaní  kamošky je táto „miracle“ záhrada naozaj zázračná. Obrovský areál na oddych ale aj na kochanie sa s krásne upravenými stromami a kvetinovými záhonmi.

Starý Dubaj/Deira a s ním súvisiaci zlatý trh.

Išli by sme si tiež pozrieť najdrahší a jediný 7* hotel Burj Al Arab, ktorého jednotlivé časti sú vyložené zlatom. Za noc tu môžete zaplatiť aj 1700 eur na osobu.

Verím, že sa vám naše tipy – kam s deťmi v Dubaji –  páčili!

Ďalšie články o Dubaji nájdete tu:

 Dubaj s deťmi – dostupná letná dovolenka v zime (1/5)

Vynikajúce ubytovanie s deťmi v Dubaji cez booking.com (2/5)

Ak sa vám článok páčil tak dajte LIKE a zdielajte na sociálnych sieťach nech aspoň sa virtuálne naladíme na dovolenkové obdobie. Nech si ho rodiny s deťmi vedia uložiť a znovu prečítať v rozhodne lepších časoch na cestovanie.

Veľa zdravia každému, spolu to dokážeme! 🙂 a nezabudnite nás naďalej sledovať tu: 

Tak ma nezabudnite naďalej sledovať, ďalší článok bude o skvelých nápadoch!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *