Dubai Parks and Resorts (Motiongate│Legoland) – Zažite jedinečnú atmosféru! (5/5)

TEmatický park Dubaj - Dubai parks Motiongate Legoland

Na posledný deň z celého týždňa našej dovolenky v Dubaji sme si nechali asi ten najlepší program – ozajstný rozprávkový deň!

V areáli Dubaj Parks and Resorts sme našli mix všetkého, čo k poriadnej zábave patrí:  kolotoče, húsenkové dráhy, rozprávkový svet aj s hlavnými hrdinami, lego-autíčka, lego stanice, vodný svet (ten však bol zavretý).


Dubaj Parks and Resorts (Tematický park) môže byť pre vás a vašu rodinu kombináciou rozprávkového a adrenalínového zážitku.

V tematickom parku, ktorý sa nachádza na obrovskej ploche, bolo v čase našej návštevy naozaj málo ľudí – iba sem tam sme sa s niekým stretli. Je to celkom pochopiteľné, keďže nedeľa je v Emirátoch pracovným dňom – teda najlepšou voľbou  pre návštevu tohto skvostného areálu. Na porovnanie – iba pár dní predtým (pracovný deň vo štvrtok) v podobnom záujmovom areáli  aquaparku Atlantis – úplná fullka!

Z čoho sa skladá areál a ako sme sa cítili už pri vstupe do parku

Theme Park Dubaj/Dubaj Parks and Resorts – Tematický park Dubaj sa skladá zo 4 hlavných častí, tzv. parkov – Motiongate, Legoland, Vodný svet Legoland a Bollywood. My sme navštívili parky Motiongate a na chvíľu Legoland.

Doviezli sme sa hneď ráno taxíkom aj s našimi zbalenými 40 cm ruksakmi. Odtiaľto sme totiž išli večer rovno na letisko. Taxikár nás vysadil pri hlavnom vchode (je tu iba jediný vchod, kadiaľ sa dá vojsť do areálu), po prekročení ktorého sa ocitnete v rozprávkovej scenérii s vchodmi do jednotlivých parkov.

Tieto tematické parky sa nachádzajú  v krásne vybudovanom prostredí s námestím, veľkým jazerom, pozdĺž ktorého sú stromy a lavičky, rôznymi mini ihriskami a mini trampolínami a to všetko spríjemnené hudbou. Dlhá promenáda s reštauráciami, kaviarňami, zmrzlinárňami, ba dokonca s Mc Donaldsom vytvára dojem klasického malého mestečka so službami, ktoré v parku oceníte.

Ak sa vyberiete od hlavného vchodu priamo, dostanete sa k pokladniam Legolandu a taktiež k jeho samostatnému vstupu Legoland vodný svet (asi tak 5 min od hlavného vchodu). Vpravo sa dostanete k nášmu najobľúbenejšiemu parku Motiongate (tiež 5 min). Po ľavej strane máte park Bollywood – indické „hollywoodske rozprávky“.

Čo potrebujete vedieť predtým, než vkročíte do Parks and Resorts:

  • nachádza sa blízko letiska Al Maktoum International (na toto letisko sme prileteli z Budapešti).
  • celý areál je otvorený skôr, než jeho samostatné parky ako napr. Legoland, Motiongate a pod.
  • tematické parky sa otvárajú o 10:00 h, v lete sú však otváracie hodiny upravené, odporúčam si ich zistiť ešte pred návštevou.
  • odporúčania: 1; prísť ešte pred otvorením pokojne aj o 20 – 30min skôr; 2; kupovať lístky vopred online. Na stránke Dubai Parks and Resorts je možné v rámci akcií získať aj lístky na 2 dni, alebo 1+1 park zdarma (to znamená, že je možné prejsť  z jedného parku do druhého a nebude vám ľúto, že ste si jeden celý neprešli).
  • všetko sa nachádza cca 5 min pešo od hl. vchodu, vzdialenosť medzi jednotlivými parkmi, napr. medzi Legoland a Motiongate, je však asi 10 min chôdze.
  • po  –celom areáli jazdia tzv. „taxi“ viacmiestne golfové autíčka. Tie sme zahliadli iba raz, nakoľko bolo v čase našej návštevy málo ľudí a nebol po nich dopyt.
  • odporúčam prísť do parku Dubaj Parks and Resorts určite v pracovný deň (čiže od nedele až do stredy). My sme boli v nedeľu a takmer nik tu nebol. Priestor bez ľudí bol úžasný, nie ako v Atlantise, v najväčšom Aquaventure Aquaparku).
  • vyvarujte sa najvyťaženejších dní, akými sú štvrtok, piatok a sobota. Na atrakcie si v tom prípade budete musieť počkať aj 30 minút, ak nie viac.
  • odporúčam si vopred zistiť zatváracie hodiny, nakoľko sú v jednotlivých parkoch rôzne. Pri našej návšteve sa Legoland zatváral o hodinku skôr, ako Motiongate. V zime býva záverečná pri západe slnka okolo 18:00h, v lete môže byť až o 20:00h.
  • lístky do jedného tematického parku stoja cca 70 eur, ich stránka Dubai Parks and Resorts  však ponúka rôzne akcie (1+1 park zdarma, a pod.), pri ktorých ušetríte.

My sme mali lístky do všetkých 4 tematických parkov (Motiongate, Legoland, Vodný svet Legoland, Bollywood). Dostali sme ich ako poďakovanie v rámci spolupráce s hotelom Premier Inn hotel, Al Jaddaf Dubaj. Článok o tomto skvelom hoteli si môžete <<< prečítať tu >>>

Prejsť všetky parky v jeden deň nie je možné!

Keby som sem prišla ešte raz, vybrala by som si 2 tematické parky. Na prvom mieste by bol určite Motiongate a na druhom vodný svet Legoland, pretože ten bol v čase našej návštevy zatvorený. Páčila by sa mi tiež myšlienka skombinovať húsenkové dráhy a rozprávkové postavičky s veľkým priestranstvom toboganov, ktoré sme nestihli.

Nevadí, dopriali sme si aspoň hodinku času a preskúmali sme aj vedľajší Legoland bez vodného svetu.

Motiongate sme sa snažili prejsť celý, aj keď jednu celú sekciu (Hollywood) sme už nestihli, pretože sa chlapci chceli povoziť na ozajstných lego autíčkach v Legolande. Po 5 hodinách zážitkov v parku Motiongate sme strávili poslednú hodinku v Legolande.

Motiongate (1.tematický park)

Už ste pripravení na úžasnú a jedinečnú jazdu?! Touto vetou víta veľmi milý personál každého návštevníka.

V rámci areálu Motiongate sa nachádzajú rôzne tematické parky ako Šmolkovia, hotel Transylvania, krotitelia duchov Ghost Busters, Dreamworks rozprávky (Shrek, Dragoons, Vikingovia), rôzne adrenalínové húsenkové dráhy, ako napr. Lionsgate, zábavné kolotoče, simulátory a iné zaujímavé atrakcie, ktoré potrebujete jednoznačne vidieť a zažiť!

Šmolkovia

Atrakcia Šmolkovia nachádza sa vo vonkajšom areáli a pozostáva z nádherných farebných „šmolkovských domčekov“ od ružovej, modrej, oranžovej až po červenú. Rozprávkovú atmosféru umocňuje prechádzka popri stromoch a kvetoch a tiež hudba z obľúbenej rozprávky Šmolkovia.

V domčekoch nájdete bunker pre deti, šmykľavky, rôzne skrýše, a hry s mäkkými loptičkami, ktorými sa môžete obhadzovať alebo vystreliť ich všetky z ozajstného veľkého dela. V iných domčekoch zas natrafíte na rýchlu adrenalínovú dráhu, alebo továreň na Smurfberry.  Napríklad v ružovom domčeku si pochutíte na čerstvo pripravenej káve a iných dobrotkách.

Veľké exteriérové ihrisko pre deti Woodland playground ponúka nespočetné možnosti hrania sa a lezenia cez prekážky. Túto časť sme tentoraz vynechali.

My sme cez krásny rozprávkový areál šmolkov iba prefrčali, nazreli do niektorých miestností a išli sa povoziť na úžasnej šmolkovskej húsenkovej dráhe. Skvostný areál môže najviac zaujať najmenšie deťúrence :)).

Hotel Transylvania (pavilón v areál)

Hotel Transylvania je ozajstný veľký strašidelný zámok, ktorý spoznávate dobrodružnou jazdou jeho  tmavými chodbičkami.

V pohodlnom vozíku sediac prechádzate jednotlivými sekciami, v ktorých sa objavujú známe postavičky, prihovárajúc sa k vám po anglicky. Naše deti im síce nič nerozumeli, ale na smiešnych postavičkách sa z chuti  zasmiali.

V jednej miestnosti varí kuchár na panvici svojho zamestnanca, inde maska hlavy vykúka zo šperkovnice, barman nalieva pohár vína pani kostre, a k tomu páni muzikanti v pube hrajú a spievajú zábavné pesničky – taký „obyčajný“ život v hoteli Transylvania.

Ghost Busters  – duchovia (vonkajší areál)

Opäť sme nasadli do taxi vozíka a sme sa viezli k plátnam, na ktorých sa zobrazovali tuční duchovia Ghost Busters. Našou úlohou ich bolo zostreliť, získať čo najviac bodov a tým sa oslobodiť zo zajatia :D.

Hru sme hrali všetci štyria. Každý mal svoju laserovú zbraň, ktorou mieril na obrovitánskych, spoza rohu vykúkajúcich bielych duchov. V strieľaní sa mi vôbec nedarilo, na rozdiel od našich synov. Tým sa podarilo spolu s otcom nazbierať dosť bodov na víťazstvo nad príšerkami. Chalanom sa hra na zodpovedných lapačov veľmi páčila!

Dreamworks (pavilón) s tematickými rozprávkami

Shrek (vnútorný areál Dreamworks)

V nádherne zelenom Shrekovom kráľovstve sa vo vnútri všetko lesklo, hralo rôznymi farbami a zvukovými efektmi.

Vozíte sa rozprávkovými scenériami rodinky Shrekovcov v tzv. Shrek Journey. Celá naanimovaná rozprávka sa deje priamo pred vašimi očami – ako sa Shrek zoznámil s Fionou, ako kráča Fiona pred oltár a ako sa k nim neskôr pridajú aj malé shrekovčatá. Tým, že ste vtiahnutí do deja, je zážitok oveľa intenzívnejší :).

Vikingská loď (vnútorný areál Dreamworks)

V areáli Dreamworks sa nachádza veľké drevené bludisko, cez ktoré sa dostanete k malej  i velikánskej vikingskej lodi. Natrafíte tu aj na rôzne delobuchy i pirátsku loď, ktorá sa hýbe hádam na všetky strany a občas vás z toho sekne v bokov. Prítmie dodáva scenérii dokonalú „pirátsku“ atmosféru.

Madagascar (vnútorný areál Dreamworks)

V areáli Madagascar sa všetko bliští a bliká rôznymi farbami atrakcia v podobe kolotoča s rozprávkovými bytosťami. Namiesto klasických poníkov vás očaria postavičky z Madagascaru. Hneď vedľa sú ďalšie reťazové kolotoče a lietadielka, ktoré letia len s vašou pomocou – bicyklovaním.

Nájdete tu aj najlepšiu húsenková dráhu – dráhu Madagascar. Bohužiaľ, dráhu stihli vyskúšať iba manžel so starším synom Dávidom. Ja som mala smolu. Keď som ju chcela vyskúšať i ja, dráha už bola „out of service“ na 2 hodinky. Kým si Dávid s ockom užili húsenkovú dráhu, Tomi sa spokojne pohojdal na levovi z Madagascaru.

Kung Fu Panda  (vnútorný areál Dreamworks)

V tematickom parku Kung Fu Panda sa vyberiete pomocou simulátora na dobrodružnú a nikdy nekončiacu jazdu! Kung Fu Panda potrebuje pomoc kamarátov, ktorí s ním budú bojovať proti nepriateľovi. Tým kamarátom sa stávate vy, ihneď ako nastúpite na bojovú loď. Dobrodružná jazda v podobe simulátora s okuliarmi na očiach môže začať!

Dragoons (vnútorný areál Dreamworks)

Tento areál sa nám páčil najviac (teda mne a manželovi). Toto úchvatné, dychberúce miesto plné zábavy sa mi bude ťažko opisovať, ale sa o to aspoň pokúsim!

Zábavu predstavuje jazda v otvorenej kabínke húsenkovej dráhy. Topánky, resp. šľapky, ktoré si pred jazdou musíte vyzuť, dáva tušiť, že to nebude nudná vec! Pripútaní ste, ako by ste mali vyraziť na nebezpečnú jazdu. A presne tak to aj je!

S nohami visiacimi vo vzduchu letíte pomedzi postavičky z rozprávky Dragoons, dostávate sa do stredu diania, potom vás prekvapivo vystrelí ponad celý areál s blikotajúcimi sa a točiacimi kolotočmi a veľkou vikingskou loďou.

Vonkajší areál Motiongate (voľne vonku)

Motiongate sme sa snažili prejsť celý, aj keď jednu celú sekciu (Hollywood) sme už nestihli, pretože sa chlapci chceli povoziť na ozajstných lego autíčkach v Legolande. Po 5 hodinách zážitkov v parku Motiongate sme strávili poslednú hodinku v Legolande.

Za najväčší a najstrašidelnejší zážitok považujem húsenkovú dráhu Lionsgate a taktiež vystreľovaciu vežu Blast off.

Húsenková dráha: Už len keď vidíte, ako sa vozne s ľuďmi posúvajú po celej dráhe najskôr dozadu, potom strmo nahor a potom i dolu hlavou, tak si poviete, že to nedáte! My sme však „adrenalínová‟ rodinka, tak sme si samozrejme nemohli nechať ujsť túto príležitosť! Bola to úžasná jazda, Dávid si ju užil viackrát. Raz s ockom a dvakrát so mnou. Nevyskúšal ju iba náš mladší 6-ročný, pretože bola deťom do 140 cm neprístupná :).

Vežu Blast off, ktorá vás vystrelí takmer do nebies som vyskúšala s Dávidom iba raz a veruže stačilo! Bol to taktiež nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budeme pamätať do konca života 🙂

Motiongate parkopúšťaný s nadmierou spokojnostinahradil vedľajší tematický park Legoland, ku ktorému sme sa dostali 10 min chôdzou (pre unavených sú stále k dispozícii taxíky).

LEGOLAND (2.tematický park)

Na prezretie areálu Legolandu sme si vyhradili poslednú hodinku pred zatvorením. Pozor, Legoland zatvára svoje „dvere“ o trochu skôr, než napr. vedľajší Motiongate.

Mestečko, lavičky, stromy, stánky, kaviarne, rôzne stanice hasičov, policajtov, obklady na budovách, nápisy, rôzne húsenkové dráhy, kolotoče sú zhotovené z veľkých pevných kusov legových dielcov.

Nakoľko sme sa ponáhľali k nášmu cieľu – legoland autíčkam – jednotlivými miestnosťami, ako sú napríklad Lego city, Lego policajná miestnosť, Lego hasičská stanica, Pick a fabrick stanica, sme prechádzali celkom rýchlo.

Aj tu sme zažili veľa zábavy a smiechu!

Lego autíčka – legolandské dopravné ihrisko , legolandská autoškola

Chlapci sa spolu s inými deťmi museli venovať v legolandskej autoškole pravidlám cestnej premávky a bezpečnej jazdy. Po 5 minutovej povinnej prednáške si po prvýkrát v živote mohli vyskúšať ozajstné legolandské autíčka!

Všetkých desať detí na dopravnom ihrisku sa správalo zodpovedne. To bola jazda! Striedali sa tu rôzne farby lego autíčok, ktoré sa s vážnosťou ozajstných áut premávali po vyznačených dráhach dodržujúc všetky predpisy :).

Chlapci mali z jazdy ozajstný zážitok, čo dokazovala ich spokojnosť a iskričky v ich očiach!

Legoland  – Mini Dubaj (vnútorný areál)

Po vstupe do Legolandu sa vám zrazu naskytne pohľad i na zmenšený Dubaj v uzavretom pavilóne Minilandu. Je to miniatúra mestečka DUBAJ.

Krásne miesto!

Ohromia vás vysvietené mrakodrapy, metro stanice, všetko na jednom nádhernom mieste. Napriek tomu, že sú to miniatúry, cítite sa pri nich ako mravce, pretože sú obrovitánske :). Okrem makiet Dubaja, ktoré pripomínajú reálny nočný Dubaj, tu nájdete aj miniatúry 10 najvyšších budov sveta.

Legoland sme prebehli veľmi rýchlo, za 1 hodinu, i keď sme ku koncu museli k jednotlivým atrakciám aj bežať, aby sme si ich stihli užiť. Ak by sme sa sem ešte niekedy vrátili, určite by sme si na Legoland vyhradili aspoň 2 hodiny. V prípade, že by sa vaše deti chceli aj zahrať s lego kockami, aj viac :)).

Ako je to v Dubai parks and resorts s jedlom

Najesť sa dá priamo v tematických parkoch (napr. v Motiongate a Legolande). Jedlo stojí cca 45 až 710 AED (10-20 eur). Zvoliť si môžete aj stravovanie v jednej z reštaurácií a bufetov pozdĺž promenády pri jazere (pri hlavnom vchode do areálu Dubai Parks).

Ktoré atrakcie sa nám najviac páčili?

Dávid 9 rokov: Madagascar húsenková dráha, najväčšia a najadrenalínovejšia Lionsgate, lego autíčka a vikingská loď.

Tomáš 6 rokov:  jednoznačne lego autíčka.

Mamina Gabi: dragoons tematika (na tom sme boli 2x), húsenková dráha Lionsgate, v Legolande vodný kolotoč a areál mini Dubaja.

Ocino Adrián: Madagascar húsenková dráha a dragoons tematika, simulátor pri Lionsgate.

Verím, že sa vám moje tipy páčili, a nezabudnite nás naďalej sledovať tu: 

Ďalšie články o Dubaji nájdete na mojom blogu 🙂 Na leto opäť pripravujem rôzne zaujímavé súťaže :)…Máte sa načo tešiť! Do skorého videnia!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *