Hotel Atlantis Dubai a najväčší Aquapark – tipy, ktoré vám ušetria čas aj peniaze! (4/5)

Atlantis the Palm Hotel Dubai, Aquaventure Waterpark

Čo potrebujete vedieť predtým, než prídete do najdrahšieho hotela Atlantis, a zároveň do jeho najväčšieho Aquaparku v Dubaji? Naše skúsenosti som pre vás spísala do užitočných tipov a verím, že vám moje rady pomôžu v ďalšom rozhodovaní sa.

Ako sa dostať do Atlantis, The Palm Dubaj

Atlantis hotel v Dubaji sa aj so svojím najväčším a najznámejším Aquaventure Aquaparkom nachádza na palmovom ostrove The Palm.

Ak si myslíte, že známy Palmový ostrov sú iba malé ulice pospájané a vytvarované do ostrova, ste na veľkom omyle. V prvom momente vás ohúri šesťprúdovka a všade pozdĺž ulíc množstvo hotelov, kaviarní, reštaurácií a obchodov.

Pravidelne sem jazdí sky električka (Monorail), ktorá má zastávku presne nad Aquaparkom. Cena lístka je vysoká – 20 AED a spätný lístok 30 AED (cca 5-8 eur) a pozor, neplatí vám sem MHD lístok (z metra).

Ak ste rodina, alebo skupina dvoch a viac, oplatí sa vám radšej dopraviť taxíkom z najbližšej zastávky metra (alebo aj z vášho ubytovania) priamo pred vstup do Aquaventure Waterpark . Vyjde vás to lacnejšie,  rýchlejšie a v neposlednom rade bez prestupu pohodlnejšie. My sme tak urobili tiež.

Vystúpili sme na zastávke metra Noir bank a potom využili taxík, za ktorý sme  zaplatili 15 AED (v prepočte cca 4 eurá na celú rodinu).

Ako si užiť Atlantis hotel a Aquaventure za lepšiu cenu – Koľko stojí vstup

Bežne si viete kúpiť lístok vopred online na oficiálnej stránke Atlantisu. Vstup pre osobu stojí bežne cca 75 eur, za dieťa zaplatíte rovnako ako za dospelého (iba deti do 120 cm majú zvýhodnené vstupné- cca 60 eur).

Avšak pozor!

V deň Vašich narodenín a ďalších nasledujúcich 6 dní máte vstup zdarma! Odporúčam sledovať ich stránku, nakoľko na nich nájdete aj ponuky  4-5 dňových akcií  s 50% zľavou!  Jedinečná akcia (predpokladám, že  to bola valentínska zľava), prebiehala aj v čase našej návštevy.

Táto skvelá ponuka s možnosťou využitia vstupu do Aquaventure Waterpark platila od polovičky februára až do konca marca!

Ak teda máte v pláne prísť sem napríklad na budúci rok cez jarné prázdniny (tak ako sme tu boli aj my,) určite odporúčam pozorne sledovať ich stránku priebežne. Verím, že sa táto akcia bude opäť opakovať. 😀

Čo je zahrnuté v cene lístka do areálu Aquaventure Waterpark – Atlantis

 • neobmedzené využívanie všetkých toboganov, šmykľaviek, ihrísk, trysiek – proste všetkého, čo areál ponúka
 • veľké uteráky, malé skrinky (zmestí sa tam menší ruksak, kabelka rozmerov 30 – 40 cm už nie!)
 • lehátka so slnečníkmi
 • vstup do najväčšieho akvária v Dubaji – The Lost Chambers Aquarium (samostatný vstup hneď vedľa, avšak stále ste v areáli Atlantis)
 • leňošenie na piesočnatej pláži pri mori na Palmovom ostrove, odkiaľ máte výhľad na protiľahlé mrakodrapy
 • pre deti sú k dispozícii záchranné vesty, čo určite ocení veľa rodičov (využili sme ju pri našom mladšom 6 ročnom Tomáškovi – preistotu :))
 • na niektorých miestach pri toboganoch sú k dispozícii police, kde si viete uložiť svoje veci (my sme si tam úplne bez obáv odložili šľapky, uterák, mobil aj kameru, ktoré boli zabalené v osuške; proste v Dubaji som sa nebála, že by mi niekto niečo ukradol)

Môj dobrý pocit z jednej z najbezpečnejších dovolenkových destinácií  umocnil bonus v podobe teplúčka, ktoré si užívate v zime už po 5-6 hodinách letu.

Čo si vziať so sebou do Aquaparku v Atlantis

 • aspoň 2 l vody – môžete si priniesť svoju, nakoľko je v areáli všetko drahé
 • opaľovací krém SPF 50
 • nejaký ten snack (my sme prepašovali malé musli a keksíky v Adriánovej tajnej skrýši na spodku ruksaku)
 • pri použití lehátok slnečné okuliare, klobúk, šiltovku, inak ich potrebovať nebudete
 • šľapky
 • trpezlivosť alebo  moje dobre mienené rady. Odporúčam vynechať víkendové dni ako sú piatok a sobota (nedeľa je už pracovný deň), a radšej sem nechodiť ani vo štvrtok. Vtedy je tu zvyčajne najväčší nával turistov. Samozrejme, nedá sa zaručiť, že práve v utorok, alebo v stredu ich bude menej.  Je to aj o náhode, alebo o šťastí?  (Naša skúsenosť z najvyššej budovy Burj Khalifa aj o tematickom parku (Theme Park) kde sme boli takmer sami napriek recenziám o  dlhých radoch vo výhľadni, hovorí za všetko.)

Každopádne treba mať trochu šťastia, tentoraz sme ho pri aquaparku nemali. Bolo tu mega veľa ľudííí a to bol štvrtok!

Naše postrehy a zážitky z Aquaventure – tobogany a TIPY od nás

Tobogany (viď mapka odfotiť)   odporúčam vyskúšať hneď ráno, vybrať si spomedzi nich najzaujímavejšie a určite nimi aj zavŕšiť celodenný pobyt pred zatvorením areálu.

 • Za must have atrakciu sa považuje tobogan „Shark attack“ – tu si vo dvojici s deťmi sadáte do kolesa, ktoré končí v aquariu plnom nádherných rýb a pri troche šťastia aj žralokov. Tento tobogan odporúčam navštíviť ako prvý.
  My sme si ho napriek atraktivite užili raz a stačilo nám to.
 • Mojou osobnou must atrakciou sa stal úzky tobogan „The Leap of Faith“ (v preklade skok nádeje/ viery :D). Predstavte si šmykľavku s dĺžkou 9 poschodovej budovy, z ktorej vletíte voľným pádom v šialenej rýchlosti do tunela, obkoleseného žralokmi . Je to jedinečný zážitok, ako tam hore stojíte a zrazu sa vrhnáte do hĺbky po prekonaní strachu z výšky.  Na tento zážitok som sa z našej posádky odhodlala iba ja, ale som na to i dostatočne pyšná!
 • Video nájdete v archíve u mňa na instagrame Dubaj.
 • Spomínané atrakcie nájdete v prvej, najbližšej veži „Tower of Neptun“
 • Vzadu ďalej od vchodu sa nachádza tzv. veža „Tower of Posseidon“ s dvomi pre nás najbobľúbenejšími toboganmi  Zoomerango a Aquaconda. V kolese sa môžu zviezť až siedmi pasažieri, len ich váha je strážená automatickou váhou.  Zoomerango bol riadny brutál, chvíľkami som mala pocit,  že Tomi už-už vyletí z toho obrovského kolesa.  Aquaconda je tiež zážitok, ale už trochu miernejší. Tieto dve skvelé atrakcie sme si pred záverečnou užili najmenej

Čo si môžete doplatiť a v cene Aquaparku nie je: naučiť sa surfovať na umelej vode, ísť na vystúpenie delfínov, ráno o 10:00 hodine na kŕmenie rýb, ísť sa potápať ku žralokom a previesť sa ponad aquaparkom lanovou dráhou. A ešte mnoho ďalšieho čo som možno nepostrehla ani ja sama, takže viac info nájdete priamo na stránke hotela Atlantis Dubaj.

Nenechajte si pokaziť deň čakaním v rade!  Každého z vás bude iste zaujímať otázka ako dlho sa teda čaká na tobogany? Samozrejme, záleží na tom, aký deň vychytíte. My sme mali veľmi, ale veľmi busy deň (45-60 minútové čakačky v rade!)

Na eliminovanie neúnosného čakania mám pre vás 3 tipy !

Ak by som sem prišla opäť, ako to urobiť inak, alebo 3 tipy ako nestáť v rade na toboganoch!

 1. Najjednoduchším spôsobom je kúpiť si extra lístok  „skip the line“- Aquaexpress pass (predbehni rad) k základnej cene za vstup za cca 270 AED 65 eur. Cena vás asi nepoteší, ale dostanete za ňu náramok odlišnej farby, aký nosia ostatní. Chápem, toto ste asi odo mňa počuť nechceli.
 2. Poučená skúsenosťou by som to riešila skorším príchodom (asi tak o 15-20 min pred otvorením vodného parku). Vybavila by som hneď lístky, prešla bezpečnostnou kontrolou, zameranou na to, či si nenesiete vlastné jedlo a  hor sa na zábavu! Rovno by som išla vyskúšať najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie tobogany (viď odsek vyššie ) Ak areál otvára o 10:00, stačí vám prvých 90 minút, teda  asi do 11:30, aby ste sa vyšantili na všetkých vami vybratých toboganoch.  Po tomto čase sa už začnú na ne tvoriť rady, preto je lepšie zmeniť program a ísť si napríklad  preskúmať okolie až neskôr. My sme si vybrali plavbu na veľkých kolesách po unášajúcej sa vode. Spoznať takto  celý areál je naozaj perfektná zábavka! O tomto píšem v ďalšom odseku.
 3. Na tobogany, ktoré sa nám páčili najviac, by som sa vrátila asi 40 minút pred zavretím parku a užila si tak adrenalín bez čakačiek cca poslednú polhodinku. Naozaj niet otravnejšieho zážitku, ako keď čakáte hodinu na tobogan a dokonca vás i predbehnú „expressáci“ ( ak to, pravdaže, nie ste vy sami 🙂

Akej chybe sa vyvarovať

Veľa ľudí po vstupe do parku rieši prvých 45 minút svoje tašky, prezlečenie sa, kabínky, prechádza areálom, hľadá  vhodné lehátka, atď. Určite neurobte aj vy tú istú chybu!

Moja rada znie: využiť prvých 90 minút a opäť potom posledných 40 minút pred záverom na najlepšie a najvyťaženejšie tobogany!

Prečo?

Ak bude v Aquaventure veľa ľudí, namiesto zážitku zo skvelých toboganov môžete zažiť i sklamanie. Spôsobí ho nekonečné čakanie na tobogany, ktoré môže trvať 45-60 min.

Znie to neuveriteľne, ale počkať si na výnimočný zážitok napríklad na Shark attacku (ktorý končí v tuneli medzi rybami a žralokmi) bolo väčším problémom pre nás, rodičov, ako pre naše deti.  Prekvapivo trpezlivo stáli v rade. Odmenou im bol skvelý zážitok!

Pri posúvaní sa v rade vás môže upokojovať priebežná informácia o tom, či si počkáte 60 minút, alebo už len 15 minút. Ak vás naopak, z tejto skúšky nervov rovno na mieste neporazí :D. Môžete mať aj šťastie na deň, keď tu bude málo ľudí, alebo si zaplatíte express lístok, alebo sa necháte inšpirovať mojimi tipmi a ja vám ušetrím čas aj peniaze. Je to len na vás :).

Ako teda využiť užitočne celý deň, hlavne medzi 12:00 a 17:00 hodinou?

Plavte sa na kolesách, s ktorými môžete oboplávať celý areál. Potrvá to aj 60-90 minút a vystúpiť aj nastúpiť môžete kdekoľvek a kedykoľvek.

Plavbu na kolesách môžete skombinovať so zábavou na veľkom vodnom ihrisku s vodnými tryskami, veľkým vylievacím sudom, rôznymi šmykľavkami, toboganmi pre deti všetkých vekových kategórií, aj pre tie menšie, 2-3 ročné deti. Toto bola pecka pre naše deti!

Môžete tento čas využiť tiež pobytom na piesočnatej pláži na palmovom ostrove s výhľadom na protiľahlé mrakodrapy. A ak vyhladnete, dopriať si rôzne snacky a nápoje, ktoré ponúkajú priamo v areáli. Nakoniec zistíte, že vám deň utiekol ako voda.

Ak teda nemáte zakúpený express lístok, urobte si plán na celý deň podľa môjho návrhu. Užijete si deň bez stresov, a užijete si adrenalín a zábavku s deťmi.

Aká je voda v bazénoch?

My sme v Atlantis, the Palm – Aquaventure boli vo februári,  keď mala voda v bazénoch teplotu ako more, predpokladám, že okolo  23-24 stupňov. Pripomínalo mi to teplotu mora v Chorvátsku. Chvíľkami, ako sme sa nechávali unášať  veľkými kolesami  (inak na tie nie sú čakačky, ako v iných vodných parkoch, nemusíte mať žiadne obavy) mi s deťmi bola občas aj bola zima, manžel bol v pohode.

Teplota vzduchu bola príjemných 28-30 stupňov. Najideálnejším obdobím na dovolenku v Dubaji je október, november, marec, keď je ešte stále teplo a more má príjemnú teplotu. Nakoniec aj február, na ktorý pripadli jarné prázdniny, sa ukázal ako ideálny na exotickú dovolenku za menej :). Našťastie, sme v Dubaji vychytili aj lacný a pritom skvelý hotel s vyhrievaným bazénom o ktorom som písala v predošlom článku.

Ceny v Aquaventure Aquaparku, Atlantis the Palm

Ceny sú trochu vyššie: bežné kids menu stálo cca 60 dirham/ AED (15 eur), nápoje cca 25 AED (6 eur), hamburger, wrap cca 60 AED (15 eur), hranolky cca 22 AED (5 eur), ale keď si vypomôžete vlastným prepašovaným jedlom, ušetríte, a po odchode sa môžete niekde vonku poriadne navečerať – alebo v Atlantise u Ramseyho 🙂

The Lost Chambers Aquarium – najväčšie akvárium v Dubaji

Po zavretí Aquaventure Aquaparku sme sa premiestnili do The Lost Chambers Aquaria, ktorý sa nachádza hneď vedľa (to je tiež v areáli Atlantisu) a je otvorený dlhšie ako aquapark. Až do 22:00 hodiny.

Vidieť najväčšie tematicky spravené akvárium so 62 000 morskými príšerkami a rybami bolo pekné a zaujímavé, ale prešli sme ho rýchlo za necelých 40 minút, lebo naši chalani boli už vyhladnutí.

Ráno sa síce dobre najedli, ale rýchle snacky – keksíky, musli, a rôzne menšie dobrôtky si pýtali nahradiť poriadnou večerou.

Môžete ostať a najesť sa aj v areáli, v tom prípade odporúčam rezerváciu vopred a na presne stanovený čas (v našom prípade by som ho dala na 19:00 až 19:30.) Možno vás zaujme informácia, že sa môžete najesť  v jednej z preslávených reštaurácií Gordona Ramseyho.

My sme si vybrali lacnejšiu alternatívu v podobe chutnej  ponuky zo sietí Pizza Hut. Ide to vždy bez frflania :). Chalani si radi dajú špagety, ja si pochutnám na výborných zapečených cestovinách a manželovi chutí ich hrubá (klasická) pizza. Áno, nie je to typické arabské jedlo, ale nemala som odvahu  skúšať v Dubaji s deťmi nové arabské jedlá. A za tie ich ceny už vôbec nie!

Atlantis je úžasný hotel a Aquapark v jednom, a verím, že vďaka mojím tipom si váš deň užijete najviac, ako len viete.

Chcete vedieť, ako si užiť pobyt v najdrahšom hoteli Atlantis, the Palm za super cenu?

Jeden skvelý tip pre vás! 🙂

Ak už budete v Dubaji, vytipujte si deň, keď budete chcieť v hoteli prenocovať. Ak si pobyt čo i len na 1 noc zarezervujte 48 hodín pred príchodom do Atlantisudostanete zľavu aj 30 – 40%. Jedna izba pre 4 člennú rodinu tak môže vyjsť len na 300 eur.  Bežne stojí cena za 1 izbu 500 eur a viac.

A čo je na tom super?

V cene máte tiež  1 dňový day pass do Aquaparku a the Lost Chambers Aquaria a ďalší nasledujúci deň (v deň check outu) môžete využívať i hotelové bazény aj pláž. Ak si to prerátate a odrátate bežný vstup pre 4 člennú rodinu, zistíte, že 1 noc v tomto hoteli vás nemusí vyjsť na viac ako 50 eur.

Ale pozor, stále sa tu niečo ešte dorába, tak je dosť možné, že tu uvidíte aj zopár žeriavov. Na leto 2020 sa už pripravujú ďalšie tobogany a zväčšuje sa areál.

Ak dobre znášate veľmi vysoké teploty (v lete to môže byť aj 50 stupňov), alebo si proste tento pobyt chcete vyskúšať v lete, zarezervovať si izbu môžete už za 200 eur. Samozrejme, všetko už hore spomínané máte v cene tiež. Je to len na vás, čo uprednostníte. Niekomu teplo neprekáža…naši známi si ho pochvaľovali.

My ostávame zástancami dovolenky v exotike v zime 🙂

Atlantis Dubaj Aquaventure Aquapark

Ak sa vám tieto tipy páčili, prečítajte si aj ďalšie moje články ohľadom Dubaja.

Článok o Dubaji (1/5): Dubaj s deťmi – dostupná letná dovolenka v zime

Článok o Dubaji (2/5): Vynikajúce ubytovanie s deťmi v Dubaji cez booking.com 

Článok o Dubaji (3/5): Dubaj s deťmi – naše skvelé tipy na miesta, ktoré musíte zažiť

Článok o Dubaji (5/5) – Dubaj park and Resorts – Motiongate, Legoland- Zažite jedinečnú atmosféru!

A nezabudnite dať vedieť vašim kamošom na sociálnych sieťach. Každé jedno zdieľanie a like pomôže dostať tento článok tam, kde bude užitočný :).

Veľa zdravia každému, a nezabudnite nás naďalej sledovať tu: 

– Ďakujem Gabi 🙂 –

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *