TIP na skvelý hotel – All Inclusive v Chorvátsku

Stalo sa aj Vám, že ste si povedali, že do toho Chorvátska už nepôjdem? To nie je dovolenka, keď ešte aj jedlo musím pripravovať?! To veľmi dobre poznám a verím, že nie som jediná.

DAJTE STOP VARENIU NA DOVOLENKE

Naši chalani veľmi radi papajú. Možno si teraz poviete, že to na nich nie je vidno. Ale je to pravda. Sú to veľkí papkáči :).

Pre mňa je dovolenka to, keď sa nemusím o nič starať. A hlavne nie vyvárať a  rozmýšľať, čo pripraviť na ďalší deň. Čo chutí Vám, Vašim deťom nemusí. Veď to isto poznáte.

Chodiť po reštauráciách s deťmi a čakať, kým jedlo donesú, mnohokrát stojí kopec nervov. Samozrejme to nikdy neostane iba pri objednávaní jedla. Istia to dva džúsiky na dieťa. Jeden stihnú vypiť ešte predtým než začnú jesť :D.

Stravovať sa s deťmi po reštauráciách nie je lacná záležitosť. 

Tak som si povedala:“ DOSŤ,“ a zajednala all inclusive hotel s dvojizbovým apartmánom s výhľadom na more. Zistila som, že je to šetrnejšie a pohodlnejšie pre celú rodinku. Hlavne teda pre maminu. 🙂

TIP NA HOTEL

HOLIDAY VILLAGE SAGITTA, Rogoznica. Tento „family friendly“ hotel sa nachádza priamo pri pláži http://www.sagitta.hr/

Našu rodinu vyšla 133 Eur / 1 noc vrátane ubytovania v 2 izbovom apartmáne + all inclusive pre nás 4- roch. Deti sú do 12 rokov zdarma.

Spolu na 9 nocí sme ako 4 členná rodina zaplatili 1200 Eur. Podľa mňa je to veľmi dobrá cena. Musím však spomenúť, že v tomto hoteli sme boli v lete v roku 2016. Odvtedy sa ceny mohli trochu navýšiť. Ale aj tak, je to skvelý hotel a ak Vás to zaujalo tak čítajte ďalej.

KDE SA UBYTOVAŤ

Ak máte v pláne ísť ako dvojica alebo ako rodina s malým bábom, tak odporúčam si zajednať 2-lôžkovú izbu priamo v hlavnej budove hotela.

V hlavnej budove sa stravuje a vybavuje recepcia. Tu sa konajú aj večerné zábavky a animátorské programy.

Ak budete viacerí, tak si rezervujte apartmán alebo bungalov. Bungalov odporúčam pre rodiny s jedným dieťaťom. Apartmán je vhodnejší práve pre rodiny s dvomi deťmi a viac.

Apartmány sa nachádzajú neďaleko hlavnej budovy hotela. Bungalovy sa nachádzajú už dosť ďaleko od budovy hotela, avšak bližšie k vonkajším bazénom.

Nevýhodou tak trochu je, keď máte ešte dieťa v kočíku. Zopár schodov treba zdolať, aby ste sa dostali k pláži. V niektorých prípadoch sa to dá obísť. 

Ak sa ubytujete priamo v hoteli (tu sú iba 2-posteľové izby s prísteľkou) tak chodenie k moru budete mať uľahčené. Osobne v tom nevidím žiadny problém.

TIP: Ak chcete Apartmány, ktoré sú najbližšie k pláži i k hlavnej budove, tak si od hotela pýtajte priamo apartmány 401-416. Čím nižšie číslo, tým bližšie k pláži a k hlavnej budove.

KEDY SEM PRÍSŤ

Ako to isto poznáte, počasie v Chorvátsku je celkom nevyspytateľné. My sme tu boli koncom augusta (týždeň začínajúci 20-tým augustom). V jeden deň nám fúkal vietor a tak sme si spravili výletík. Chalani boli na odrážadlách a prešli sme si najbližšie pláže. Je tu naozaj krásne.

V hlavnej sezóne od 10.júla do 15.augusta zažijete pravdepodobne viac turistov ako my. Výhoda je, že sa tu nachádza iba tento jediný hotel. Pláže ani v hlavnej sezóne nebudú preplnené turistami.

Za výhodu považujem aj to, že sa dá ubytovať / odubytovať aj v iný deň ako je sobota. Vyhnete sa tak kolónám v Chorvátsku.

KDE SA TOTO MIESTO NACHÁDZA?

Hotel SAGITTA sa nachádza 6 km od krásneho OMIŠU a cca 30 km od Splitu. Pohodlne sa sem dostane po diaľnici A1.

Keď cestujeme autom, moje Motto znie: „AUTO ODVEZIE VŠETKO :D… “

Do Chorvátska chodíme vždy nabalení až po strop „kombička“. Dúfam, že aj vy ste na tom podobne ako my :).

V aute nesmú chýbať odrážadlá/bicykle, klasické oranžovo – modré TATROVKY a zopár autíčok, futbalových lôpt a hračiek k vode.

Musím však priznať, že keď cestujeme letecky, tak sa zbalíme aj do príručnej batožiny na osobu. Zaujímavé, že?

PLÁŽ

Hotel je umiestnený hneď pri pláži. Môže sa pýšiť tzv. „súkromnou plážou“, žiadny iný hotel v blízkom okolí nenájdete. Vyhnete sa tak návalu turistov „hlava na hlave“. 

V okolí ako i priamo pred hotelom sú pekné pláže. Každý deň si môžete zájsť na inú pláž, ktorá bude v pešej vzdialenosti od hotela.

Nájdete tu pláže zaoblenými stredne veľkými kameňmi ako i s malými kamienkami. Je tu dostatok stromov, čo je výhoda, keď idete s dieťaťom. Na plážach je pozvoľný vstup do mora. Do vody vojdete aj bez topánok. Ak ste zvyknutí na topánky do vody, tak si ich radšej vezmite. 

V hotelovom komplexe nájdete dva bazény so sladkou vodou (na plávanie, detský – hĺbka asi 0.50m). Nachádzajú sa v blízkosti bungalovov. Odtiaľto máte naozaj skvelý výhľad.

V bazénoch sme sa kúpali iba v deň nášho odchodu. Voda v ňom bola celkom studená, asi ako more. 

ČO SA TU DÁ ROBIŤ?

Veľa toho :). Tento hotel je ideálny pre rodiny s deťmi. Ak Vám nebude vadiť po večeroch hukot detí, tak sem určite prídite aj ako bezdetná dvojica.

Sú tu animátorské aktivity. Doobeda sa konali hravé dielničky.

Deti zapájali svoju kreativitu, kreslili a vyfarbovali omaľovánky. Naši synovia nie sú nadšenci týchto aktivít, radšej behajú povonku a hrajú futbal. Preto sme tieto aktivity úplne vynechali.

Každý večer sa tu pre deti konala detská diskotéka. Vo vnútri bola detská herňa.

Veľmi obľúbenou hrou nielen pre deti ale aj pre nás dospelých bol stolný hokej. Pravidelne sme za túto zábavku nechali zopár drobných.

Pre dospelých  bola ranná joga na terase a o 11-tej sa pokračovalo s aqua aerobikom priamo v mori.

Každý si tu nájde pre seba niečo zaujímavé. Cez týždeň sa tu konal kvízový večer, tak ste si mohli otestovať znalosti vo filmovej sfére. V tejto súťaži sme vyhrali nápoj Coca Cola. 😀

Klasickú promenádu tu však nenájdete. Nám to vôbec neprekážalo, v tom čase mali naši synovia 5 a 3 roky. Prechádzka „bez cieľu“ nebola pre nich zaujímavá.

Ak sa chcete vydať na promenádu, tak choďte do najbližšieho Omišu. My sme tu boli v jeden večer a urobili si večernú „rýchlo“ promenádu. Sú tu aj kolotoče, na ktorých sme samozrejme nemohli chýbať.

JEDLO

Hotel je vybavený s dobrým All Inclusivom. Do večera do 23:00 sa podávajú lokálne drinky, kokteily a nealkoholické nápoje.  Cez deň si tu môžete dať zmrzlinu alebo zákusky. Nie je problém si objednať polpenziu. V niektoré dni sa počas večere grilovalo na terase a podávali sa rôzne mäsá a ryby.

Strava bola veľmi chutná. Je pravda, že po siedmych dňoch sa obmieňala. Vždy sa dalo vybrať z bohatého sortimentu jedál.

Ak si chcete spraviť výlet do OMIŠU, namiesto obeda v hoteli si so sebou môžete zobrať suchú stravu.

TIP: Ak pôjdete v niektorý deň na výlet a vynecháte obed, tak požiadajte hotel o obed v deň Vášho odchodu.

Pred odchodom domov, sme si natrhali čerstvý tymián, rozmarín, bôbkový list. Tieto bylinkové kríky nájdete v hotelovom komplexe.

Tento hotel je v ponuke aj rôznych slovenských cestovných kancelárií. My sme mali jednoznačne najlepšiu cenu.

Odporúčam ísť priamo cez hotel. Napísať im, či po slovensky alebo iným cudzím jazykom, ktorý Vám v prípade potreby preloží google translator.

Hotel si veľmi jednoducho viete zajednať aj cez stránku Bookingu. Ak si ubytovanie zarezervujete cez môj link, ►https://www.booking.com/s/13_6/marcze29 na konci Vášho pobytu dostanete 10% späť z ceny Vášho ubytovania.

Dostanem odmenu za Vás aj ja :). Podrobnejšie ako booking a iné podobné stránky fungujú spíšem v mojom pripravovanom ebooku. Taktiež sa tam dočítate ako zjednávam hotel a nájdem vždy tú najlacnejšiu ponuku.

Veď prečo necestovať lacnejšie, keď to ide? Ako sa hovorí: „Čo neskúsiš, nemáš.“

MESTO OMIŠ

Omiš je krásne historické mesto  v srdci Dalmácie. Rieka Cetina tu ústí do Jadranského mora. My sme jednu plavbu pozdĺž rieky absolvovali. Plavba trvala cca 1.5 hodiny. Deťom sa veľmi páčilo.

Dá sa tu ísť aj na ponorkovú loď (viď červený obrázok). Jedna časť je nad morskou hladinou a kabínka, v ktorej sedia cestujúci, je pod morskou hladinou.

Dovnútra sa zmestí 12 osôb. Každé sedadlo je pri okne. Každý jeden cestujúci vidí na morské dno.

Dvere na palubu sú stále otvorené, hocikedy počas 30 minútovej plavby môžete vyjsť na povrch. Ja s mladším synom sme boli viac na vzduchu ako v ponorke. Odtiaľto sme mali krásny výhľad na nočný Omiš.

My sme na ponorku išli vo večerných hodinách. Možno to bola chyba. Neviem posúdiť, ale z podmorského sveta sme videli akurát tak jedného kraba a nejaké tie pozostatky vrakiev v mori.

Sumu, ktorú sme ako 4-členná rodina zaplatili, (30 Euro ) si viem predstaviť minúť aj užitočnejšie.

ZHRNUTIE DOVOLENKY: VÝHODY a NEVÝHODY:

 • ako 4 členná rodina uprednostňujeme dvojizbový apartmán
 • cena výhodná + ozajstný All Inclusive
 • hotel hneď pri pláži, každé ubytovanie je s výhľadom na more
 • krásny výhľad
 • vonkajší bazén so sladkou vodou – plavecký + detský
 • „vlastné“ pláže,oddelené zátokami
 • dobrá poloha, z diaľnice iba 30 km
 • rodinný hotel, animátorské služby, cvičenia, diskotéky, zábava nielen pre deti
 • ihriská na futbal, volejbal, basketbal, vnútri detská herňa

Nevýhoda možno pre Vás:

 • žiadna typická promenáda, nám to nechýbalo, deti boli spokojné
 • najbližšie mesto je OMIŠ – 6 km vzdialené, pre niekoho výhoda, pre niekoho nevýhoda
 • z ubytovaní (apartmány/ bungalovy) vedie veľa schodov k pláži, ak máte ešte dieťa v kočíku tak to nie je najideálnejšie.
 • ísť na ponorku v Omiši

Ak ste sa dočítali až sem, tak Vám veľmi pekne ďakujem.

Ak sa Vám článok páčil, tak sa k nám pridajte na našu stránku „Potulky s deťmi“ na facebooku alebo instagrame

https://www.facebook.com/potulkysdetmi/

♥ Likujte, zdieľajte, ♥ aby som videla, že Vás zaujímajú tipy na cestovanie a dovolenkovanie s deťmi. Ak ste ešte nečítali môj článok o Cypre, tak klik sem https://gabimarczelova.sk/s-rodinou-sikovne-lacno-cyprus-uzitocne-rady/

Prajem peknú dovolenku 🙂

Gabi

 

 

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *