Dva týždne exotika bez detí – Som Krkavčia matka?

Otázky typu: „Ideš tentoraz na dovolenku s deťmi alebo bez? Nebudú ti chýbať? Nebojíš sa ich nechať u starých rodičov? Vydržia bez Vás? Čo keď sa Vám (mne a tatinovi) niečo stane?“

Toto boli bežné otázky, keď sme sa vybrali bez detí do THAJSKA na 2 týždne. V tom čase starší Dávid mal 6.5 roka a mladší Tomáš práve 4 roky. Ak Vás zaujímajú odpovede, tak čítajte ďalej :).

Začala som plánovať DVE DOVOLENKY ročne. Jednu S DEŤMI a jednu BEZ DETÍ. Pýtate sa prečo a ako sa to dá zvládnuť finančne?

Organizujem naše cesty a dovolenky na vlastnú päsť. To znamená, že kupujem výhodné letenky, výhodné ubytovanie a všetko okolo toho, ŠIKOVNE a VÝHODNE:).

Ako som odpovedala na ich zvedavé otázky?

Idete s deťmi alebo bez?

Letnú dovolenku pri mori plánujeme vždy s deťmi. Každopádne vyberám destinácie, ktoré sú dostupné letecky do 3 hodín.

Zatiaľ som toho názoru, že našim synom (7 a 4 roky) je úplne jedno, či je pri mori v Chorvátsku alebo si užíva priezračné tyrkysové more s krásnymi širokými plážami práve na Cypre , alebo sa šantia na tobogánoch na kúpalisku v Dunajskej Strede.

Samozrejme, nám rodičom to nie je jedno :). Preto sa snažíme vyberať stále nové a zaujímavé destinácie v Európe, ktoré absolvujeme práve s deťmi. Zistila som, že komfortné lietanie s nimi je nateraz do 3.5 hodiny. Možno o rok, o dva, na to budem mať iný pohľad.

Ako to je s exotikou?

Tak tu pravidlo číslo jedna je NÁJSŤ LACNÚ LETENKU. Mnohokrát je v krajine, do ktorej idete lacnejšie, ako u nás. Práve tým, je napr. známa Ázia. Za 10 eur sa vyspíte a za 1 Euro sa najete. Nebavíme sa o luxusných 5* hoteloch a záleží aj od krajiny, kam cestujete. Nie je to však pravidlo.

Prečo sme sa rozhodli byť na cestách aj bez detí?  Ísť ako dobrá partia, je skvelá psychohygiena. Je to perfektný pocit, byť znovu tak trochu „slobodný“ a riešiť otázky typu: “ Kam sa ideme najesť? Kam sa ideme večer zabaviť?“

Nebojíš sa ich nechať so starými rodičmi?

Máme to šťastie, že máme výborných starých rodičov. Zatiaľ sú ochotní postrážiť, uvidíme dokedy. 🙂 A ako to celé prebiehalo?

Jeden týždeň boli s jednou babkou a druhý týždeň s druhými starými rodičmi. Cez deň chodili deti do škôlky tak ako v iné dni. Moja mamina sa v priebehu dňa nudila, tak mi stihla vyupratovať celý dom.

Áno, bolo to presne tak ako píšem. SKVELÉ, že? Neraz som od kolegovcov počula: „Ty si to vieš dobre zariadiť“.

Možno si teraz poviete, že vy takých starých rodičov nemáte. Riešenie sa vždy nájde, len treba chcieť a trochu tomu dopomôcť. Skúste porozmýšlať, či sa vo Vašom okolí nenájde niekto z rodiny alebo dobrá kamarátka, ktorí by Vám deti postrážili, čo i len na pár dní.

Nemusí to byť hneď 2 týždne. Za opýtanie nič nedáte. Samozrejme tomu človeku musíte maximálne dôverovať.

Zvládnu 2 týždne bez vás?

Rozhodne ÁNO. Máme to odskúšané. Deti si užili 2 týždne so starými rodičmi. Veď to isto poznáte, keď majú dovolené „až až“ .Rozhodne viac, ako pri rodičoch.

Myslíte si, že keď sme dali videohovor cez skype, chceli s nami hovoriť? Nemali čas, hrali sa. „Ahoj mami, ahoj ocko. Áno je tu dobre. Hráme hokej. Čaute.“ Išli sa ďalej hrať.

Bola som milo prekvapená, ako sme to všetci dobre zvládli. ♥

NECHÝBALI VÁM? „JA BY SOM TO NEDOKÁZALA NECHAŤ ICH DOMA“, aj také reakcie sme mali.

ÁNO chýbali. Ja tvrdím, že na veci sa treba vždy pozerať z pozitívneho pohľadu. Vedeli sme, že o deti bude dobre postarané. Radi trávia čas so starými rodičmi a jednalo sa o 2 týždne v roku.

Vedeli sme, že si budeme vedieť zavolať a spraviť videohovor. Mali sme možnosť ísť ako partia do exotiky za výhodnú cenu. Tak sme to využili. Veď toľko je krajín, ktoré by som chcela vidieť,že už teraz je neskoro začať :).

Čo keď sa vám niečo stane

Tak na túto otázku mám jednoduchú odpoveď. Stať sa mi môže „hocičo“ aj cestou do roboty. Viem, že ani babkám to nie je jedno, keď sme preč. Avšak nebudem privolávať a myslieť na „čo keď“.

To by som potom nikam nemohla chodiť. Veď „čo keď, …“. Koľkokrát si povieme: „Bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste“.

ODKIAĽ NATO BERIEME PENIAZE, DVE PORIADNE DOVOLENKY ROČNE a ešte viac?

Cestovať sa dá oveľa šikovnejšie a lacnejšie. Všetko plánujem a organizujem bez cestovky. Cestujeme na vlastnú päsť a šetríme nemalé peniaze.

Ak túžite niekam vybehnúť bez detí, tak smelo do toho! Vykašlite sa na okolie, kto, čo si o vás pomyslí. Nemajte strach o deti. Oni si to užijú NAJVIAC. 

Nemusíte hneď ísť na dva týždne, vyskúšajte nejaký predĺžený víkend na Slovensku, alebo v nejakom romantickom meste, ako je napr. v Holandsku, Amsterdam.

Pýtate sa kde nato beriem čas a financie? Tak aj o tom budem písať v najbližšom článku. Tak sa nezabudnite pridať na našu fan page a to tak, že dáte LIKE► facebook 

Sme aj na instagrame ►instagram

Spísala som podrobný návod o cestovaní vo forme ebooku vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Je tam všetko podrobne opísané ako plánujem a organizujem dovolenky ja. Všetky tipy a triky, načo nezabudnúť, načo dávať pozor, ako hľadať výhodné letenky, ubytovania a to všetko aj cez videonávody. Viac informácií sa dozviete tu >>>

PS: A VIETE Z ČOHO SA NAŠE DETI TEŠILI NAJVIAC?

Musím priznať, že viac ako nám sa tešili darčekom, ktoré sme im z Thajska doniesli. Pochopiteľné, veď sú to ešte malé deti.

Chalani sú fanúšikmi futbalu. Tentoraz dostali futbalové dresy BARCELONY. A nielen hocijaké, ale s ich MENAMI a obľúbenými číslami. Nesmeli chýbať ani thajské sušené ovocia a drobné sladkosti.

Formou LIKE alebo ZDIEĽANÍM mi dáte vedieť, že sa Vám článok páčil. Vďaka ♥

Pozdravujem, Gabi ♣

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *