Tipy na výlety po Slovensku – Táborisko Potônske Lúky a čo vidieť v okolí

Taborisko Potonske Luky splav Maleho Dunaja

Táborisko Potônske Lúky je malé rodinné táborisko hlavne pre vodákov, ktorí radi splavujú Malý Dunaj. Máte tu možnosti stanovania, grilovania a organizovania rôznych firemných podujatí aj rodinných osláv.

Táborisko Potônske Lúky a jeho lokalita

Táborisko Potônske Lúky sa nachádza na južnom Slovensku, na okraji obce Potônske Lúky. Od Bratislavy je toto krásne miesto vzdialené cca 45 km, od vodného mlyna v Jelke je to cca 18 km, od Dunajskej Stredy 20 km, Od Šamorína – X-bionic cca 27 km, od ďalších zaujímavých miest ako Slovakia Ring a Malkia Park – cca 7 km.

Čo všetko vám areál táboriska ponúka:

Pitnú vodu, kuchynku s chladničkou, mikrovlnku, rýchlovarnú kanvicu, elektrické zástrčky, sociálne zariadenia (čisté WC a sprchy s teplou vodou) a ohnisko.

V exteriéri máte rôzne sedenia pod prístreškami, hojdačku, hojdacie koleso, jazierko v strede areálu a čo je super, že toto miesto sa nachádza úplne na konci dediny už v prírode na brehu samotného Malého Dunaja.

K táborisku môže prísť naraz aj viacero skupiniek ľudí, preto je dobré si vaše miesto vopred zajednať!  Pokiaľ už budete väčšia skupinka napr. 15 a viac osôb, tak celý areál je možné zarezervovať pre individuálnu skupinu.

Rezerváciu môžete vykonať vopred na ich stránke alebo zavolať na tel.číslo. Majú vynikajúce recenzie na googli! To ma vôbec neprekvapuje, nakoľko samotná majiteľka bola veľmi milá a všetko nám ukázala aj napriek tomu, že mali kvôli korone zatvorené! Areál sa nám veľmi páčil i keď sme tam boli iba zopár minút :)). Určite sem prídeme.

Dá sa tu prísť aj na celý víkend, avšak počítajte s tým, že víkendy zvyknú byť najviac vyťažené! Ak sem prídete iba na grilovačku a pobudnete tu cez deň cena vstupného je 2 eurá/ osoba/ deň. V prípade, že sa tu rozhodnete stanovať, tak cena je 4 eurá / osoba. Deti do 6 rokov majú za polovičnú cenu.

S pred areálu vedie lesný chodníček a už po 1 km ste úplne v lese. Dá sa tu krásne poprechádzať a objavovať rôzne zaujímavé miesta popri brehu rieky.

Pre koho je vhodné táborisko Potônske Lúky

Je to primárne pre tých, čo idú splavovať Malý Dunaj a chcú si dať výbornú prestávku, či na grilovanie alebo len tak si oddýchnuť po náročnom padlovaní. Tu si to určite užijú! Ak túžite byť s priateľmi niekde na novom mieste, mimo civilizácie, v prírode, na grilovačke, na stanovačke, tak taktiež je to skvelé miesto na takúto formu zábavky!

Naše deti zatiaľ nikdy predtým nestanovali, tak myslím, že toto leto bude práve na to stvorené. .)

Určite by som rada podotkla, pokiaľ sú vaše deti malé, buďte obozretní! Predsa len táborisko a celý areál je hneď pri vode – na brehu Malého Dunaja.

Čo sa dá v okolí robiť, kam ísť na výlet

Ak sem prídete na viac dní, poprípade si to chcete spojiť aj s ďalším výletom pre rodiny s deťmi, tak odporúčam práve tieto miesta, ktoré sa nachádzajú v okolí táboriska.

Taborisko a splav maleho dunaja

Splav Malého Dunaja

Už ako som spomínala, v areáli táboriska si môžete spraviť skvelú prestávku počas vášho splavu. Splaviť môžete rôzne trasy, ako sú trasa Jelka – Tomášikovo, Jahodná, alebo si dáte trasu od Jelka práve sem Potônske Lúky. Väčšinou na internete nájdete rôzne táboriská, ako napríklad táborenie v Jelke pri vodnom Mlyne, táborenie pri Tomášíkovskom jazere. Zatiaľ sme ostatné táboriská nevideli.

Nie je problém dohodnúť sa vopred, kde vás majú  „organizátori“ splavu vyzdvihnúť. Myslím tým tých, ktorí vám zapožičajú čln/kanoe a prídu pre vás tam, kde sa vopred dohodnete.

Náš najbližší výlet bude vyzerať asi takto.

Zaparkujeme naše auto v táborisku Potônske Lúky, vyložíme mäsko/ špekačky/ klobásky na grilovanie, necháme sa chlapcami z požičovne (splav Malého Dunaja) spolu odviezť na miesto k vodnému mlynu k Jelke, kde začne naše malé dobrodružstvo – splav Malého Dunaja.

Odtiaľto, vraj cca po 4 hodinách (cca 16 km) by sme mali byť v táborisku. Vyhladnutí si ugrilujeme nejaké tie špekačky. Dokonca si viem predstaviť, že poniektorí kamaráti ostanú v táborisku a nachystajú mňamkový obed alebo večeru vopred. Ďalší článok bude určite o našich skúsenostiach. Zatiaľ sú to len tipy, kam ísť na výlet.

Máte tu krásnu prírodu a tak sa popri brehu Malého Dunaja a priamo cez les dostanete do ďalšej dediny a parku Madarász. Ak si sem prinesiete aj bicykle, tak toho dokážete pochodiť ešte viac! Jednoznačne je čo skúmať v okolí ! :))

Jednoznačne sa oplatí prísť a užiť si výlet v kombinácii so splavom Malého Dunaja. Napríklad, necháte sa odviezť k vodnému mlynu v Jelke a odtiaľ sa po Malom Dunaji splavíte k areálu táborisko v Potônských Lúkach. Keď sa nato cítite, tak určite vyskúšajte splav až ku vodnému mlynu Jahodná.

Malkia Park

Pár kilometrov odtiaľto máte aj príjemný areál plný šeliem, ktorou je Malkia park. Táto nezisková organizácia je známa aj záchranou zvierat, hlavne šeliem (nielen tigrov a levov) z cirkusu, alebo iných zlých podmienok, v ktorých boli zvieratá týrané.  Na toto krásne miesto sa viete dostať aj na bicykloch, avšak cyklotrasy zatiaľ tadiaľto nevedú. Nateraz, bicyklovať budete popri ceste.

Slovakia Ring

Pri Malkia parku je aj známy a obľúbený areál Slovakia ringu, kde sa bežne konajú tréningy a súťaže na motorkách, športových autách a dokonca aj na ťahačoch!

Tento rok otvorili pri Slovakiaringu aj najväčšiu motokarovú dráhu, ktorá sa nachádza hneď oproti spomínanej dráhe.

Nakoľko sú naši chlapci fanúšikovia akéhokoľvek športu, tak ani motorsport nesmie chýbať. Je to tu perfektne spravené!

Vyjdete na veľkú terasu kartingového centra (zatiaľ tam nie je nič) a odtiaľ máte skvelý výhľad na gokarting (motokáry) a aj na samotný Slovakiaring.

Termálne kúpalisko Dunajská Streda

Neďaleko v Dunajskej Strede (cca 20 km)z obce Potônske Lúky máte aj obľúbené termálne kúpalisko Thermal Park, Dunajská Streda. Kúpalisko Thermal Park máme najbližšie k nášmu domovu. Napísala som o ňom samostatne jeden článok a môžete si ho pozrieť tu: Thermal Park Dunajská Streda – všetko čo potrebujete vedieť.

Nakoľko tento článok bol súčasťou projektu „Tour de kúpaliská“, v ktorom sme v lete chodili a testovali okolité kúpaliská a aquaparky. Tak sa nechajte inšpirovať na mojom blogu.

Športový a voľnočasový rezort –  X-Bionic sphere, Šamorín

Nie tak ďaleko od tohto miesta je umiestnený aj preslávený športový areál  Xbionic- sphere v Šamoríne. Je to úžasný multifunkčný rezort pre šport a relax. Toto skvelé miesto nepatrí k obľube iba pre profesionálnych športovcov, ale aj pre amatérskych športovcov, aktívnych ľudí i rodiny s deťmi. Nakoľko tento areál nemáme vôbec ďaleko, tak sem radi zavítame na kadejaké zaujímavé podujatia. Na výber ich máte nespočetné množstvo.

Zvyknú sa tu konať rôzne preteky – napríklad parkúrové skákanie,plavecké, atletické preteky a naozaj veľa ďalších podujatí. Máte možnosť si zaplávať vo veľkom 50 m bazéne. V zime aj v lete radi využívame ich veľké tobogany. Chlapci sem radi chodia aj do plaveckého klubu. Ak túžite po relaxe, tak si ho viete dopriať v kine plný farebných tulivakov a pozrieť si dobrý film alebo rozprávku s deťmi.

Posledný tip na reštauráciu: Reštaurácia Pekidors

Ak sa chcete ísť niekam chutne najesť, tak odporúčam Pekidors reštauráciu pri jazere v obci Michal na Ostrove. Nachádza sa neďaleko (cca 3 km) od Malkia Parku, alebo cca 13 km od Táboriska Potônske Lúky.

Toto leto pravdepodobne ostaneme spoznávať čarovné miesta na Slovensku, sama som zvedavá, na aké krásne miesta nás to zavedie. 🙂

Ak sa vám tieto tipy páčili tak pomôžete mi zdieľaním alebo likovaním 🙂

Sledovať nás naďalej môžete tu: 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *