Termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi – čím sa odlišuje?

Kúpalisko Veľký Meder

Kúpalisko Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi patrí medzi obľúbené a známe kúpaliská už od čias, keď ho široká verejnosť a zahraniční hostia poznali ešte ako kúpalisko v Čalove.

Je známe svojou geotermálnou vodou pochádzajúcou z dvoch vrtov. Teplota vytekajúcej vody dosahuje až 72 stupňov. Voda má blahodárne účinky najmä na pohybové ústrojenstvo, kĺby a regeneračné účinky na celkový organizmus človeka.

Thermal Corvinus prešiel od svojich počiatkov niekoľkými výraznými zmenami.

Kúpalisko sa môže pýšiť novým jedinečným bazénom s viacerými výškovými stupňami skokanských mostíkov, zážitkovým bazénom s unášajúcou vodou okolo bieleho piesočnatého ostrovčeka, a v neposlednom rade rozsiahlym bazénom s umelými vlnami a vedľajším obľúbeným detským „sprayparkom“.

Vnútorný bazénový svet:

V interiéri kúpaliska nájdete celkom slušný počet bazénov. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii obľúbený rodinný a zábavný bazén. Jeho súčasťou je tiež interaktívne vodné ihrisko s „Vodnou vežou“, kde sa nachádzajú rôzne vodopády, vodné sprchy, clony, delá a šmykľavky.

Priestranný krytý bazén s perličkovým kúpeľom s „baby“ bazénikom so šmykľavkou v strede poteší tých najmenších. Ak chcete zažiť adrenalín, z tohto priestoru sa dostanete k 2 toboganom. Perfektný krytý plavecký bazén si zamilujú predovšetkým plavci. Pozor, kúpacia čiapka je tu povinná!

Relax ponúka teplý bazén nazvaný „polokrytý, ktorý je otvorom spojený so sedacím bazénom v exteriéri. Teplota vody je príjemných cca 30 – 34 stupňov.

Vonkajší bazénový svet:

Plavecký bazén

Vo vonkajších priestoroch sa nachádza 50 m plavecký bazén pre plavcov s oddelenými dráhami.  V tomto bazéne si naše deti prvýkrát vyskúšali skákanie zo skokanských mostíkov, predtým, než zistili, že o trochu ďalej sa nachádza špeciálne vytvorený bazén s rôznymi stupňami skokanských mostíkov.

Jednoznačne vnímam tento plavecký bazén ako najstudenší v širokom, ďalekom okolí 😀 :D. Pamätám si ho ešte z čias, keď  som mala 15 rokov. Vliezla som do bazéna a takmer nedoplávala na jeho druhý koniec, nakoľko som cítila, ako mi chabne svalstvo. Na stránke kúpaliska je napísané, že  teplota vody v tomto bazéne neklesne pod 20 stupňov! Tak verím tomu :).

Taliansky bazén

Tento bazén sme v dobe našej návštevy nevyskúšali, nakoľko bol preplnený záujemcami o práve prebiehajúci animačný program s aquaaerobickom. Taliansky bazén má teplotu vody 25 – 28 stupňov a max. hĺbku 1,60 m.

Hneď vedľa sa ponúka výhľad na niekoľko toboganov.

Tobogany

Za tobogany si zaplatíte extra. Nachádzajú sa tu tobogany Family slide, Multislide, Vahadlo a Tunnel Funnel. My máme radi rýchle adrenalínové tobogany, avšak nášho Tomáška, ktorý ešte nedovŕšil 6 rokov a nemal výšku 120 cm, na väčšinu z nich nepustili.

Musel sa uspokojiť s farebnými toboganmi (modro-zeleno-žlto-červený), ktoré mu radosť z pomalšej jazdy nepriniesli. Najrýchlejšie Vahadlo som jediný raz vyskúšala so synom Dávidom. Toho adrenalínu bolo až príliš, pretože sme na konci z kolesa vypadli a dokonca si oškreli aj bok.

Inak sme si tobogany užili, i napriek tomu, že sme na jazdu museli čakať. Škoda, pretože mojou skúsenosťou je, že si za príplatok na tobogany, už čakať nemusíte.

Vonkajší detský bazén

Tento bazén je skvelý, lebo má v ponuke rôzne hracie elementy ako strieľajúce vodné delo, rôzne malé vedierka, atď. Nachádza sa tu aj šmykľavka.

Vlnový bazén s detským bazénom spraypark

Priestranný bazén, pravdepodobne najväčší v okolí, vám privodí ilúziu morského pobrežia umelo tvorenými vlnami. Bazén má teplotu vody cca 28 – 30 stupňov. Bez vĺn sa dá samozrejme v bazéne aj trochu zaplávať a vyšantiť.

Nakoľko naše deti a my zbožňujeme ozajstné vlny v mori, aj tie, ktoré nás vyplavia na breh, tento rozsiahly vlnový bazén si naše deti maximálne užili. Bazén bol slušne zaplnený, preto sme museli tak trocha dávať pozor na našich susedov vo vode. (Alebo oni na nás? :D)

Vždy keď nás to nadhodilo, chalani sa napili vody lebo sa neustále od radosti zadúšali smiechom. Na otázky typu, prečo tu nie je slaná voda a podobne, sme museli podať uspokojivú odpoveď. Pozitívne hodnotím i ponuku záchranných oranžových viest pre deti rôznych veľkostí. My sme jednu z nich vyskúšali pre nášho mladšieho Tomáška, ktorý síce vie ako tak plávať, ale vo vlnách bol bez nej vystrašený.

Hneď vedľa je pre deti vytvorené veľmi zaujímavé interaktívne miesto „spraypark“ s rôznymi vodnými tryskami a clonami, s ktorými sa vaše deti určite vybláznia. Toto zaujímavé miesto je vhodné pre najmenších, ale veselo si tu zašantia aj deti aj vo veku našich chlapcov. (6, 8rokov).

Deti sa tu dokážu zabaviť na dlhší čas prebiehaním cez striekajúce vodné fontánky. Úsmevy na tvári nemajú  konca kraja.

Naši chlapci tentoraz spraypark a jeho vodné fontánky prebehli iba jedenkrát, nakoľko v pozadí objavili zaujímavejšie atrakcie v podobne unášajúceho bazéna a hore uvedeného bazéna s umelými vlnami. Podobné vodné ihrisko bolo aj na Cypre, takže tento druh zábavy majú odskúšaný niekoľkokrát.

Bazén s unášajúcou vodou a slovenský Karibik

Prečo slovenský Karibik? Toto miesto si pomenovanie právom zaslúži! 🙂 Bazén a jeho pláž sú stvorené pre zážitkové leňošenie ako pri mori.

Skutočne budete mať pocit ako keby ste oddychovali uprostred bielej piesočnatej pláže niekde v Karibiku :).

Nohy sa vám ponárajú do hebkého piesku a pritom držíte drink v ruke. Pozeráte sa na vaše deti, ako si užívajú piesok a snažia sa postaviť zámok. Avšak márne, nakoľko tu nie je dostatok vody, ako napr. v mori, ktorá by slúžila na pevné základy.

Po chvíľke sa už deti naháňajú a majú takmer celý stred ostrovčeka iba pre seba.

Voda v bazéne vás bude unášať okolo piesočnatého ostrovčeka. Pred unášajúcimi vlnami sa môžete schovať do „zátoky“ jaskyne, kde na vás čaká perličkový bazén s lavičkami a skvelým vodopádikom. V strede je vybudovaný ostrovček s fontánou a mečom kráľa Mateja. O tomto mieste sa viac dočítate na stránke parku.

Trochu mi tu chýbali kolesá alebo nafukovacie vankúšiky, na ktoré by sme si mohli sadnúť, alebo si len tak poleňošiť. Na druhej strane, na toto príslušenstvo netreba čakať, ako napríklad v skvelom aquaparku Senec pri unášajúcom bazéne.

Na lehátkách sa dá vydržať ale iba chvíľku, nakoľko slniečko je silné a nie sú tu zatiaľ žiadne slnečníky. Každopádne sme si  úžasnú  polhodinku užili s pocitom, že sme na slnečnom Karibiku. Vďaka za náš slovenský Karibik!

Skokanský bazén

Tak toto bola fakt pecka!

Skáče sa tu z dvoch „oddelených“ miest a to z výšky 1,5 m, 2,60 m a 3,60 m nad hladinou vody. Skokanský bazén dosahuje miestami hĺbku až 4 m.

Okrem zážitku zo skákania máte v ponuke aj lezeckú stenu pre zdatnejších a prekvapí i pohľad na vodopády. Úžasné miesto, kde vás opantá intenzívny adrenalín z prekonávania výšok.

Škoda, že sme ho išli vyskúšať až  ku koncu, keď už o 19:00 h zatvárali. Párkrát naši chlapci zoskočili z najmenších skokanských mostíkov (z tých klasických, ktoré mávate pri plaveckých bazénoch). Z výšok 1,5 m, 2,6 m a 3,6 m mali zatiaľ strach, ale verím, že budúce leto sa už pochlapia. Ja a môj manžel sme si vybrali a vyskúšali „zlatú strednú cestu“ v podobe zoskoku z mostíka v strednej výške 2,6 m.

Z diaľky (z druhého konca bazéna) to vyzerá, že to nie je žiadna výška. Akonáhle sa však postavíte na kraj mostíka, tak vám to už veru nie je jedno a už viac menej skočíte len preto, aby ste čakajúcich za vami v skákaní nezdržovali.

Ten neprekonateľný pocit, že sme to naozaj dokázali a skočili, stojí za to!

Wow, bol to skvelý a intenzívny zážitok! Bola som na seba maximálne hrdá. Nabudúce dáme skok z najvyššieho bodu, a to z výšky 3,6 m.

Služby a cenník:

Máte tu naozaj aj veľký výber bufetov. Asi najlepšie nealkoholické Mochito, aké som kedy pila, stojí 1,80 €, malé frappe 1,30 €, čapovaná kofola 1,50 €, hot dog cca 2,20 €, hranolky  2 €, vyprážaný syr a iné klasické fastfoodové jedlá cca 5-6,50 €.

Skvelé zážitky čakajú na deti v podobe skvelých preliezačiek, jedinečnej ľanovej dráhy, aj rozsiahleho dreveného labyrintu.

Cena vstupu pre dospelú osobu – 3 h 8,50 €, na celý deň 10 €, deti 3-15 rokov – 3 hodiny 6 € a celý deň 7 €

Rodinný balík 2+1 za cenu 24,50 €.

Vstup kúpalisko + tarzania pre deti 10,50 €, pre dospelých 16,50 €. Deti do 3 rokov zdarma!

Vstupy na tobogany: 10 šmykov – 2,50 €, 20 šmykov stojí 4 €

Prenájom lehátok: 2 €

Parkovanie: 3 eurá na deň, v okolitých uličkách (napr. Ulica pri prameni), viete zaparkovať zdarma.

Novinkou je tiež kúpa a platba lístkov online! Avšak pozor! Je tu menší zádrhel.

Online vstupenka nadobúda platnosť až o hodinu po kúpe! To znamená, že si budete musieť vyrátať čas, za ktorý sa reálne dostanete cez vstup, ktorý býva preplnený hosťami, čakajúcimi v dlhom rade. Napriek tomu, že je k dispozícii 5 pokladní, vytvára sa jeden rad, ktorý samozrejme spomaľuje vstup. My sme vošli až do vchodu a využili pokladňu, ktorá bola voľná.

Prečo tak nespraví väčšina hostí, je pre mňa dodnes záhadou!

Na stránke kúpaliska sa píše, že vstupenky na kúpalisko je možné si zakúpiť aj v pokladni saunového sveta. Túto možnosť odporúčam v prípade, že natrafíte na príliš veľa hostí pri vstupe.

Bližšie cenníky a informácie o kúpalisku Thermal Corvinus nádete na: http://www.thermalcorvinus.sk/sk/prices/bezne-denne-ceny

Tip pre vás: Nezabudnite si vopred dobiť kredit na náramku na jedlo/tobogany. V bufetoch viete platiť aj peniazmi, aj dobitým náramkom. Peniaze, ktoré neminiete, vám vrátia (okrem toboganov).

Čo dodať na Záver:

Thermal Corvinus – kúpalisko vo Veľkom Mederi ponúka vonku aj vnútri všetko, čo si len môžete na letnom kúpalisku želať: skvelé bazény, zážitkové doplnkové atrakcie, množstvo kvalitných služieb za prijateľné ceny.

Je to kúpalisko, ktoré vychádza svojim hosťom v ústrety. Odráža sa to samozrejme aj na návštevnosti, ktorá je v čase top letnej sezóny, resp. v nedeľu, rekordná. V tom prípade Vám zážitok z príjemného dňa môže trocha zatieniť dlhý rad čakajúcich návštevníkov pri bufetoch, veľa ľudí v bazénoch, resp. kľúčiky od šatní, ktoré dostanete v prípade, že sa vám neujdú náramky. Napriek  týmto menej pozitívnym skúsenostiam kúpalisko vo Veľkom Mederi vrelo odporúčam jednotlivcom, i rodinám s deťmi.

My sa sem s radosťou vrátime! Ak vás zaujímajú aj naše postrehy z iných kúpalísk, tak si tu môžete prečítať aj o neďalekom kúpalisku Thermal Park Dunajská streda – termálne kúpalisko Dunajská Streda. 

Testovanie kúpalísk našou rodinou nie je náhodné.

Úsmev a radosť na tvárach našich detí je pre nás najväčšou inšpiráciou a motiváciou k tomu, aby sme objavovali destinácie, ktoré ich zvedavosť po zážitkoch úplne uspokojí. Kúpaliská na Slovensku sú práve taký miestom. Našu púť , zameranú na testovanie kúpalísk na Slovensku, sme začali na juhu krajiny. Čím nás prekvapia ďalšie kúpaliská a aquaparky, sa dozviete z mojich budúcich článkov.

Teším sa na ne s Vami!

Gabi s rodinkou 🙂 nájdete nás na facebooku: www.facebook.com/potulkysdetmi

instagrame: www.instagram.com/potulkysdetmi

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *