Potulky po Slovensku – raj pre DETI

Je to už krásnym zvykom, keď príde čas na plánovanie víkendového pobytu pre naše „júnovčiatka“. Pri pozeraní našich fotiek z výletov, nechýbajú otázky typu: „Kde ste to boli? Vyzerá to tam ako v raji  pre deti“.

A kto sú to tie „júnovčiatka“? Niektorí už vedia, iní ešte nie.

NAŠE POKLADY

Sme skupinka 20 -tich skvelých maminiek s deťmi, ktoré sme mali mať termín pôrodu v jeden mesiac. Asi tušíte, že sa jedná o mesiac JÚN. Niektoré deti sa narodili na termín, iné skôr a my oveľa skôr.

Namiesto 13.teho júna náš starší syn Dávidko sa narodil nečakane a to začiatkom APRÍLA.

Darček v podobe predĺženého pobytu od môjho drahého ako prekvapiť manželku na jej okrúhle narodeniny sa teda ROZHODNE PODARIL. Syn sa narodil v susednom KRAKOWE.

Bol to šok pre každého, samozrejme aj pre júnovské kamošky. Viete si to predstaviť, ako som ich v tom čase vystrašila? Veď som bola IBA v 30.tom týždni tehotenstva a oni tiež.

Aj keď to vôbec nebolo ľahké, boj o prežitie sme zvládli SUPER aj vďaka najväčšiemu bojovníkovi, na fotke v žltej deke :).

Nečakané situácie sú u nás celkom bežné a začíname si už na ne postupne zvykať. Je to naše výnimočné „júnovčiatko“ :D. V tom čase bol spomedzi všetkých najmenší a teraz nám už narástol a je najväčší. 🙂

SPOMÍNAME S HUMOROM

DNES už na tento deň spomíname s úsmevom. Už je to takou tradíciou, keď na začiatku apríla oznámim: „Milé júnovky, začíname ďalšie NARODENINOVÉ KOLO“. Vtedy zistíme, ako ten čas letí a naše deti sú každým rokom staršie a staršie.

Tentoraz sú to už veľkí školáci a Dávid predškolák. Viac o mojej cestovateľskej rodine sa dočítate v našom príbehu.

Neraz si v skupine píšeme pikošky a nie je to už len o deťoch. Delíme sa o dobré ale aj o tie horšie zážitky či trapasy, ktoré sa vo viacčlennej skupine dejú celkom často. O zábavu máme postarané.

Tak to má byť. Som rada, že som súčasťou takejto úžasnej skupiny. ♥

IDE SA NA VÝLET

Tentoraz som náš výlet zorganizovala ja. Plánovanie a organizovanie výletov a dovoleniek mi vôbec neprekáža. Rada plánujem aj všetky ostatné cesty do cudziny na vlastnú päsť.

Dokážeme takto ušetriť nemálo peňazí pri jednej dovolenke ako 4-členná rodinka. Netajím sa aj tým, že radi navštívime niektoré miesta aj bez detí. Všetky moje tipy a rady o lacnejšom cestovaní a dovolenkovaní som spísala do ebooku.

Naša voľba padla  na penzión GEJDÁK v Ružomberku. Miesta si vyberáme podľa ceny a kvality služieb ponúkaného ubytovania.

Júnovské rodinky sú roztrúsené po celom Slovensku (a aj za hranicami Slovenska) a preto kladieme dôraz aj na dostupnosť v rámci Slovenska. Dôležité je pre nás samozrejme vnútorné i vonkajšie vybavenie penziónu.

ČO VŠETKO TU OBJAVÍTE

 • hojdačky, šmykľavky
 • trampolínu
 • vonkajšie ihriská
 • vonkajšie posedenie na gril
 • vonkajšia terasa
 • malá farmička
 • wellness
 • vnútri herňa- biliard, bowling, stolný hokej, stolný futbal

Je to naozaj jedno skvelé miesto pre rodiny s deťmi. Nič nám ani našim deťom nechýbalo. O zábavu bolo postarané, či sme boli vonku alebo vo vnútri. Takmer celý penzión bol iba pre nás :).

Wellness vo vnútri je malý. Je tam jeden bazén, v ktorom sa dá aj plávať ale aj jašiť sa. Taktiež nechýbajú jacuzzi a sauna.

Vnútorná herňa je otvorená cca do polnoci. Vonku sa nachádzajú 3 ihriskáfutbalové, tenisové a basketbalové.

Všade naokolo sú trávnaté plochy. Vzadu si môžete ísť pozrieť mini farmičku, pohladkať kravičky alebo ovečky.

Je možné si zajazdiť na koníkoch. Radosť deťom urobíte aj takým 5 min. okruhom na poníkovi.

Personál bol milý a pani recepčná bola veľmi ochotná vyjsť v ústrety našim želaniam. Jedlo bolo priemerné a zodpovedalo cene nášho pobytu.

CENA

POMER: CENA / KVALITA / SLUŽBY  hodnotím ako veľmi dobré.

 • 3 členná rodina / 1 noc – (2 dospelí + 1 dieťa 6 rokov), dvojposteľová izba s prísteľkou + polpenzia / 67 Euro
 • 4 členná rodina / 1 noc (2 dospelí + 2 deti), apartmán + polpenzia / 79 Euro.

Samozrejme bližšie informácie dostanete priamo na ich stránke. Ako pozornosť podniku sme mali 2 bowlingové dráhy ZDARMA na dve hodiny. Pri skupinke viacero rodín, sme dostali 10% zľavu. Nezabudnite sa spýtať na zľavu akonáhle budete viac rodín, aspoň tri. Za opýtanie nič nedáte.

IZBY:

Sú priestranné,vynovené, čisté. Penzión má aj svoje apartmány. Ako organizátorka „zájazdu“ som mala ponúknutý superior apartmán za cenu klasickej izby. Áno, potešilo. Mali sme toľko priestoru, že aj futbal sa dal hrať :D.

VÝLETY V OKOLÍ

Slovensko sa môže pochváliť unikátnymi miestami. Jedným z nich je aj neďaleký skanzen vo VLKOLÍNCI.

Vlkolínec je podhorská osada a miestna časť okresného mesta Ružomberok. Je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a pozoruhodne zachovalý sídelný celok, pozostávajúci z typických drevených zrubov.

Sú stále obývané prechodným ale i stálym obyvateľstvom.

Od roku 1993 je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Priamo z penziónu sa sem dostanete takou 2 hodinovou prechádzkou. Po ceste hore vás nadchne okolitá príroda. Nad dedinkou sa vypína vrch Sidorovo.

Dostanete sa sem aj autom, asi tak 10 min od penziónu. Môžete zaparkovať priamo hore a odtiaľ prejsť peši cca 5 min ku skanzenu. Múzeum je tu denne otvorené, cca do 17:00 tej hodiny. V lete sa tu konajú rôzne akcie.

V tom čase mali naše „júnovčiatka“ 6 rokov a zvládli cestu tam aj späť.

AKÉ INÉ MIESTA VIETE NAVŠTÍVIŤ

 • Demänovskú jaskyňu
 • Bešeňovú – kúpanie sa, tobogány
 • Zrúcaninu hradu Likava v Likavke – práve bola zrekonštruovaná

Je to len a len na vás kam sa vyberiete. Deti často prekvapia, ako aj nás prekvapili, keď 4 hodinovú túru na šútovské vodopády dali po vlastných. A to boli ešte o rok mladší. Treba im veriť a podporovať ich v tom, že to dokážu. Trpezlivosť a motivácia detí do cieľa je dôležitou súčasťou každého výletu.

AKO ZABAVIŤ DETI

Radi vymýšľame program pre deti. Veď to isto poznáte aj vy,

SPOKOJNÉ DIEŤA = SPOKOJNÝ RODIČ.

Tentoraz sa o zábavu postarala guma na skákanie. Áno presne tak. Aj u vás to vyvoláva NOSTALGIU? U mňa jednoznačne ÁNO. Moja generácia vyrastala na gume. Nebojte sa oprášiť si svoju mladosť a hopsa do skákania spolu aj s vašimi deťmi. 🙂 Zábava bude zaručená pre celú rodinu.

A v čom ma deti stále neustále prekvapujú? Dokážu aj po viac hodinovej túre skákať gumu ďalšiu hodinu. Alebo po takom 20 km cyklistickom okruhu ešte ďalšiu hodinu behať za loptou.

Po celodennom výlete nesmeli chýbať odmeny v podobe diplomov. Deti si jeden po druhom hrdo preberali diplomy, ktoré dostali za statočnosť a vytrvalosť. Pobyt sme si užili všetci. Deti boli šťastné, že mohli behať po vonku a my rodičia (síce som nespomínala, ale boli aj oteckovia), sme si mohli posedieť pri pivečku, vínečku.

Aj vy si často dávate otázku: “ Odkiaľ tie deti berú toľko energie“?  Ja by som chcela mať aspoň polovičku z toho :D. Ak máte návod ako nato, tak sem s ním :)… Poteším sa, keď dáte aj nejaké tipy na iné ubytovacie zariadenia v rámci Slovenska.

Uvítam nielen ja, ale aj moji potulkoví kamaráti na facebooku a instagrame. Tak sa k nám pridajte do našej cestovateľskej komunity. Radi vás tu privítame každého jedného, koho aspoň trochu zaujíma cestovanie, dovolenkovanie alebo len také predĺžené pobyty. Túlame sa radi kade tade :).

Ak sa Vám článok páčil, tak nezabudnite dať vedieť formou „ZDIELANIA“ alebo „LIKE“. Nech sa o tom dozvie čo najviac rodín. Ďakujem 🙂

Postupne budem pridávať zaujímavé miesta zo Slovenska a iných cestovateľských krajín. Tipy ako cestovať s deťmi ale aj bez detí šikovnejšie a lacnejšie 🙂.

Pekný dník želám a nech je už čím viac takýchto žiarivých slnečných dní.

—————————————————————————————————————————

A ak ste ešte nemali čas si stiahnuť zábavno – poučnú rozprávku o čarovnej krajine a ste zvedaví o akú krajinu sa jedná tak kuknite sem 😀 a sťahujte 🙂 ebook ZDARMA

 

 

 

 

 

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *