Wellness Hotel Patince**** – čo ponúka

O hoteli a jeho službách

Wellness Hotel Patince – je baby friendly hotel, ktorý ponúka všetko, čo potrebujete k pohodovému rodinnému pobytu. Nachádza sa kúsok za Komárnom, iba dve hodiny cesty od Bratislavy.

Tento hotel má v ponuke okrem ubytovania a kvalitnej stravy aj bazénový wellness s vlastnou termálnou vodou (vo vnútri aj vonku) a saunový svet (vo vnútri). Vnútorný wellness hotela považujem za skvelú možnosť aj v prípade návštevy za nepriaznivého počasia.

Vďaka prechodu medzi Wellness Hotelom Patince a vedľajším kúpaliskom Patince máte k službám rôzne bazény a tobogany aj pre všetky vekové kategórie. Na kúpalisku nájdete tiež ihriská a iné zábavky pre deti. Počas prázdnin nechýbajú ani bohaté animačné programy. Vaše deťúrence budú mať o zábavu postarané.

Oficiálna stránka hotela má pre hostí aj rôzne zaujímavé akciové balíčky. Takisto vás môže potešiť, možnosť zapožičať si na recepcii bicykel, kolieskové korčule alebo nordic walking palice. Nabudúce jednoznačne vyskúšame!

V hotelovej časti s izbami som síce nebola, ohlas dovolenkujúcich bol však pozitívny. Určite opodstatnene, pretože hotel disponuje 4* a na stránke „tripadvisor“ sa pýši certifikátom výnimočnosti. Čo je naozaj skvelé ohodnotenie.

Vonkajšie a vnútorné bazény 

Saunový svet

K využitiu sú rôzne druhy sáun, ako fínska (60 až 110 stupňov), švédska, bylinková (najúčinnejší spôsob aromaterapie), parná (teplota dosahuje max 60 stupňov pri 100% vlhkosti).

My sme sa tentoraz zamerali na bazénový svet.

Bazénový svet Wellness Hotela Patince ****

Je to komplex bazénov s využitím vody z termálneho prameňa Hévíz s teplotou 27°C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m. Voda je špeciálne upravovaná tak, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca.

Bazény vnútri

Vo vnútri je jeden veľký relaxačný bazén s teplotou vody 30 stupňov.

Veľkosť bazéna je úctyhodná, takže aj v prípade vybookovaného hotela si tu každý nájde svoje miestečko. Oddych je zabezpečený na lehátkach v okolí bazéna.

V bazéne sa nachádzajú rôzne trysky, masážne vodné postele, chrliče, divoká rieka a jaskyňa. Vedľa, v oddelenej miestnosti, je kľudový bazén s teplotou vody 36 stupňov, ktorá má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo. V relaxačnom bazéne si môžete užiť aj vírivku. 

Súčasťou veľkého relaxačného bazéna je aj vhodne oddelený detský bazén, v ktorom sa vaše najmenšie ratolesti vyšantia na malej šmykľavke. Teplota termálnej vody je tu príjemných 34 stupňov.

V čase, keď sme hotel navštívili, nám počasie príliš neprialo. Napriek tomu sme viac menej trávili náš voľný čas vonku. Užívali sme si exteriér bez ľudí, nakoľko boli všetci vo vnútri. 😀

Skvelé je to, že sa kúpete po celý čas v termálnej vode a ani o tom neviete. Príjemne ma prekvapil fakt, že termálna voda nebola cítiť jej typickým zápachom. Ten sme intenzívne postrehli  iba pri vstupe do vonkajšieho areálu pri rímskom bahennom kúpeli (viď nižšie) a keď sme sa šmýkali na vonkajšom tobogane. Tú vodu nazvali moji chlapci „smradľavou vajcovou“. 😀

Rímsky bahenný kúpeľ sa nachádza neďaleko vstupu do vonkajšieho areálu priamo v termálnom jazierku a je vychýrený obľúbenou liečivou vodou. Verím, že môže mať vynikajúce, priaznivé a blahodárne účinky na kĺby a svaly, avšak tá nelichotivá vôňa priamo v centre diania nás presvedčila o tom, že posedenie a relaxovanie na lavičkách prenecháme iným :D.

Bazény vonku

Exteriér ponúka detský bazén so šmykľavkou a vodnou fontánou s príjemnou teplotou vody 30 stupňov. Oceňujem tiež tienidlo nad bazénom.

Nachádza sa tu aj jeden väčší bazén s toboganom. Tento bazén bol celkom studený, odhadujem teplotu vody na cca 27 stupňov. Nakoľko sme nemali úplne ideálne počasie, okúpali sme sa len 2-krát. Na tobogane sme sa šmykli iba raz, pretože, ako som už vyššie spomínala, deťom prekážal tak trochu zápach „ vajcovej“ termálnej vody.

Bazény a tobogany na vedľajšom kúpalisku

Ako veľmi pozitívne chválim prechod medzi dvomi areálmi, a to medzi wellness hotelom Patince a kúpaliskom Patince. Pozor, prechod platí iba pre hostí hotela, alebo ak si zaplatíte vstup do Wellness Hotela Patince,  nie však pre bežných návštevníkov kúpaliska Patince!

Na kúpalisku Patince sú k dispozícii bazény ako rekreačný (ten je celkom studený 27-28), športový, malý detský bazén (s teplotou vody medzi 27-30 stupňov), sedací bazén s teplotou 30-34 stupňov a plavecký bazén cca 27 stupňov).

Toboganový svet sa skladá z troch dráh: najdlhšej Anacondy, najprudkejšej Kamikaze a najširšej Family-superšmykľavky.

Vonkajšie hry/detské kútiky pre deti

Pre nás a naše deti bolo najlákavejšie ihrisko s pieskom s malými bránkami. Samozrejme, ako ináč, futbal je ešte aj tu nevyhnutným a povinným trávením voľného času!

Za bonus považujem aktivitu animátoriek, ktoré sa chvíľu venovali aj našim chlapcom a zahrali si s nimi futbal. Dokonca od nich dostali chlapci aj lízatko a cukrík. To bolo radosti! Až im očká žiarili!

Počas toho, ako sa deťom venovali animátorky, sme si stihli s kamarátkou Dagi poleňošiť na pohodlných lehátkach. Nakoľko nebolo príliš teplo, nepotrebovali sme ani slnečníky. Počasie zrejme odradilo menej otužilých, pretože vonkajšia časť priestranstva bola poloprázdna. Na nedostatok miesta sme sa teda rozhodne sťažovať nemohli, i keď to samozrejme môže vyzerať cez víkendy pri vyšších teplotách úplne inak.

Okrem ihriska tu máte k využitiu aj volejbalové ihrisko, ďalej skvelý nafukovací hrad so šmykľavkou a pri detskom bazéne sa nachádzajú hojdačky, šmykľavky, detský domček a pieskovisko. Lehátka a pohodlné sieťové hojdačky sú rozmiestnené takmer všade.

Ceny vstupného do bazénového sveta

Ako základ uvediem vstupné pre bazénový svet – vnútorný aj vonkajší (vrátane využitia vedľajšieho kúpaliska Patince):

  • dospelí – celodenný vstup 13 € (pondelok až piatok) 16 € (víkend a štátne sviatky)
  • deti 6-15 rokov 9 € alebo 11 € počas víkendov

K dispozícii aj 3 hodinový vstup pre dospelých za 10 € a 13 €, a pre deti za 7 € a 9 €.

Pre viac info kliknite priamo na https://www.wellnesspatince.sk/cenniky/

Práve teraz môžete s nami súťažiť o 2x vstupy do bazénového sveta Wellness Hotela Patince!

Čo vidieť v okolí

V okolí sa nachádza prístav Marina Patince, ku ktorému sa ľahko dostanete prechádzkou alebo na bicykloch. Počas letnej sezóny (júl, august) máte k dispozícii vyhliadkové plavby, ktoré sa konajú každý pondelok, stredu a sobotu o 14.00 hod.

Zdroj: wellness hotel Patince
Zdroj: Wellness Hotel Patince

Na trávenie voľného času môžete tiež využiť obľúbenú cyklotrasu pozdĺž Dunaja. Trasa je svojou náročnosťou vhodná aj pre deti a starších ľudí. Využíva sa tiež na beh, jazdu kolieskovými korčuľami, či v poslednej dobe obľúbený nord walking.

Pre viac možností čo navštíviť v okolí si << môžete prečítať tu >>

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *