Thermal Park – kúpalisko Dunajská Streda – všetko čo potrebujete vedieť

thermal Park Dunajská Streda

V krásnom prostredí v srdci Žitného Ostrova sa nachádza Thermal Park Dunajská Streda, ktorý ponúka kvalitné služby a dokonalý relax pre všetky vekové kategórie. Nachádza sa iba 50 km od Bratislavy.

Veľmi jednoducho sa sem dostanete napr. vlakovým spojom spoločnosti Regiojet s možnosťou kombinovania vlak + autobus zdarma, ktorý vás priamo zavezie pred vchod na kúpalisko. Vlak premáva cez víkendy každú hodinu. Thermal pass bus je pripojený iba k určitým vlakovým spojom z Bratislavy a  z Galanty.

Nakoľko bývame pri Dunajskej Strede, toto kúpalisko máme zo všetkých našich otestovaných destinácií najbližšie.  Každým rokom nás však  aj toto kúpalisko niečím novým prekvapí a ani  tento rok tomu nebolo inak!

Thermal Park Dunajská Streda má v ponuke pre návštevníkov 4 vnútorné a 6 vonkajších bazénov s termálnou vodou s teplotou od 26 °C až do 39 °C. Teplota termálnej vody s vysokou koncentráciou minerálnych látok z vrtu vyvierajúceho z hĺbky 1.600 metrov dosahuje až 57 °C.

Kúpalisko Dunajská Streda sa môže pýšiť obľúbenosťou u dovolenkujúcich, či ho navštívia iba na jeden deň, alebo si ho užijú v rámci dovolenky aj celé týždne.

Saunový svet:

Obnovený saunový svet so štyrmi saunami (fínska, bio, infra a parná), so soľnou kabínou, jacuzzi a ochladzovacím bazénom zaručia návštevníkom skvelý oddych a uvoľnenie.

Je tu aj nové masážne centrum so šiestimi masážnymi priestormi.

Vnútorné bazény:

Čo sa týka vnútorných bazénoch, všetko ostalo nezmenené. Je tu jeden wellness bazén s rôznymi tryskami, vírivkami  a chrličmi. Teplota pramenitej vody je 30-33 stupňov.

V menšom krytom plaveckom bazéne je teplota pramenitej vody na plávanie vhodných 27-29 stupňov.

Nachádza sa tu aj malý detský baby bazénik s hĺbkou vody 25 cm. Najteplejším miestom v interiéri je jednoznačne rotunda, ktorej teplota termálnej, mineralizovanej vody dosahuje až horúcich 36, niekedy 39 stupňov. Z rotundy sa cez malý otvor dostanete aj von do jej exteriérovej časti.

Vonkajšie bazény

V exteriéri sa pre nás stal najobľúbenejším bazénom  veľký a priestranný rekreačný bazén.

Tu sa nám deti vyjašili najviac. Mohli skákať do vody, vyšantiť sa pod vodnou fontánkou a vodnými chrličmi.

Súčasťou bazéna sú aj malé „vírivky“, v ktorých dokážete pomocou jednostranného pohybu vytvoriť  umelé vlny. Stačí ak sa budete hýbať spoločne jedným smerom (hore, dole).

Pre deti je k dispozícii jeden detský bazén s teplotou vody 30-32 stupňov. Chválim nápad s tobogánikom v strede bazéna.

Všetky bazény majú príjemnú teplotou vody. Najstudenší je  vynovený plavecký bazén (resp. nazvaný ako veľký zážitkový bazén) s teplotou vody 26 -28 stupňov.

Relaxovať je možné v obľúbenom jaccuzzi, ktorý je  súčasťou exteriérového talianskeho bazéna.

Všade naokolo ma milo prekvapilo dostatočné množstvo  lehátok, za použitie ktorých si však musíte priplatiť.

Za pozitívne považujem to, že viacero vstupov do bazénov je riešených bezbariérovo , čo je dôkazom ústretovosti  voči telesne postihnutým návštevníkom (vozičkárom).

Tobogany:

Väčší nadšenci adrenalínu a zábavy majú možnosť vyskúšať si toboganovú vežu so siedmimi toboganmi.

Tobogany sú super zážitkové, napriek tomu si dovoľujem miernu kritiku.

Tobogany sú postavené pre deti od 6 rokov, alebo s výškou aspoň 120 cm, preto deti, ktorým chýba do predpísanej výšky 4-5 cm, prichádzajú, žiaľ, o zážitok. Na základe skúsenosti mojich detí môžem iba vyjadriť svoj názor: myslím si, že stupeň nebezpečenstva na týchto toboganoch nie je vysoký, bolo by preto super sprístupniť zo 7 toboganov aspoň 1  aj pre „znevýhodnených veľkáčov“.

(Potichu priznávam, že menší Tomáško, ktorý nespĺňal svojou výškou podmienku, sa prešmykol a jazdu si užil. :D)

Jedlá a nápoje:

V bufetoch dostanete veľmi dobré langoše (mňam), takisto palacinky a rýchle fast foodové jedlá. Myslím si, že vám tu nič nebude chýbať. My chodíme na palacinky a kávičku k tete Ľube:

Langoš stojí cca 1,20 eur, rýchle hlavné jedlá (rezeň +- guláš a pod) – 5 eur, palacinky cca 2 eurá, zmrzlina cca 0,70, nápoje ako radler, kofola, pivo cca 1,50. Chlapci si aj spolu so sesternicou nemohli nechať ujsť ochutnávku poriadne sladkej cukrovej vaty.

Služby

Milovníci pohybu sú v hlavnej sezóne očakávaní na športových ihriskách (plážový minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis, vonkajší šach). Takisto je tu skvelý park, v tieni ktorého sa môžete poprechádzať, alebo si prečítať knihu v príjemnom a najmä tichom prostredí . :D.

Toto miesto poznám ešte z čias, keď som sa sem chodievala prechádzať s mojimi chlapcami, pokým boli v kočíku.

Vstupy

Základný celodenný vstup predstavuje pre dospelú osobu 9 eur, ak ostanete iba 3 hodiny, tak zaplatíte  7,50 eur.

Detský vstup celodenný (do 14 rokov) stojí  6 eur, 3 hodiny 5 eur, deti do 3 rokov majú vstup zdarma!

Pozor!  Je tu víkendový a sezónny príplatok! Cez prázdniny a počas víkendu rátajte s príplatkom  + 1 euro (alebo 0,50 centov pri 3 hodinách)

Za rodinný lístok (2+2) sme zaplatili 28 eur, čo je, si myslím, prijateľná cena.

Aktuálne ceny však odporúčam pozrieť priamo na stránke kúpaliska. http://www.thermalpark.sk/sk/cennik

Poplatok za parkovné – 1 euro. Lístok si nezabudnite vziať so sebou, aby vám ho pri pokladni (vstupe na kúpalisko) vedeli zaúčtovať.  Pri vašom odchode sa vám potom závory automaticky otvoria po odčítaní ŠPZ.

Okrem vstupného si budete musieť zaplatiť samostatne tobogany, poprípade použitie lehátka (2 eurá na deň).

Tobogany: jedna jazda 0.50, 10 jázd – 3 eurá, 20 jázd – 4 eurá, 30 jázd – 5 eur.

Čo vidieť v okolí:

Pozrite si napríklad aplikáciu kukkonia, alebo stránku dunstreda

Čo dodať na záver?

Dunajská Streda nemá vďaka príjemnému prostrediu plnom zelene žiadnu konkurenciu v blízkom okolí!

Už sa teším na budúce leto, kedy majú sprístupniť novú piesočnatú pláž pri jazere.

Budete mať chuť cestovať k moru, ak ho budete mať priamo pod nosom?  Uvidíme….:D. Ďalšie recenzie kúpalisiek si môžete prečítať nappríklad tu:

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *