„Obyčajná“ sánkovačka sa môže zmeniť na adrenalínový zážitok – Donovaly a Jasná s deťmi

Všetci naokolo lyžovali, no my sme podľahli SÁNKOVANIU. O skvelú zábavu sme mali všetci postarané. Najväčším kaskadérom na večernom sánkovaní v Jasnej bol práve náš 4 ročný syn. Rozhodnutie prišlo úplne spontánne a samozrejme to bolo z mojej hlavy :). Potrebovala som rýchlu zmenu prostredia. A tak sme vyrazili s rodinou na kratučký výletík do hôr.

Musím uznať, že počasie nám prialo celé dva dni a cítila som sa ako v rozprávkovej krajinke. Naša chata sa nachádzala v čarovnej zasneženej prírode na konci Liptovského Jánu neďaleko známeho hotela Alexandra wellness hotel.

Cieľ bol jasný. SÁNKOVAŤ SA … A ak vyjde čas, tak sa ísť niekam vykúpať. Cestou na chatu sme dali na Donovaloch 2 hodinovú prestávku. Zaparkovali sme na bezplatnom parkovisku pri Kolibe Goral a skúsili sánkovačku na strmom kopci.

Viackrát to chalani neubrzdili a preleteli cez kopček rovno na cestu. Môj Adrián ich však čakal na ceste a dával pozor, aby nešlo žiadne auto :D. Chalani nabrali parádnu rýchlosť aj keď sa spúšťali iba z polovičky „svahu“. Toto miesto na sánkovanie nájdete práve nad cestou smerom na Habakuki.

Bol to jeden skvelý zážitok nielen pre naše deti ale aj pre nás samotných rodičov. Pre tých, čo chcú zažiť väčší adrenalín, odporúčam sa spustiť až z úplného vrchu.

Večer sme dorazili na chatu, dali večeru a vyrazili sme na našu ďalšiu sánkovačku do Jasnej. Zaparkovali sme priamo na parkovisku na Bielej Púti. Večerné sánkovanie bolo od 18:00 tej do 21:00 tej hodiny so vstupným 3 eurá na osobu. Vydržali sme až do úplného konca, aj napriek tomu, že na teplomeri ukazovalo -8 stupňov. Napodiv mi to vôbec neprekážalo… ja, ktorá večne mrznem :D.

Klasické sánky, boby, lopaty, či iné pomôcky, ktoré skôr pripomínali lyže, boli k zapožičaniu v cene. Je to super možnosť skúsiť okrem klasických sánok aj niečo iné. A isto so mnou budete súhlasiť, že nosiť so sebou klasické sánky je neraz zložité. Dokonca do niektorých menších áut sa Vám to do kufra ani nezmestí.

My sme skúsili všetko možné.

Detským (vlekom) pásom sme sa vyviezli hore na svah. Bolo to super. Aj tu sme dokázali nabrať slušnú rýchlosť. Náš 4-ročný Tomáško tu neraz išiel takou rýchlosťou, že pritom zabudol šoférovať a išiel krížom krážom. Všetci sa mu museli uhnúť. Jeden poliak tu vyhlásil, že väčšieho kaskadéra nevidel :D. Ale nedal si povedať. Spadol, chvíľku plakal a išlo sa ďalej :).

Na druhý deň sme dali sánkovačku opäť na Donovaloch. Tentoraz to bol areál “Fun parku”. Zaparkovali sme zadarmo v lokalite Mistriky. Na sánkovanie je tam vyhradené miesto, hneď vedľa lyžiarskeho vleku pre deti. Svah na sánkovanie bol dlhší, ale nie tak strmý ako v prvý deň.

Po sánkovačke prišlo na rad aj dlho očakávané kúpanie. Pôvodný plán sa ísť kúpať do Bešeňovej alebo Tatralandie sme zamenili za plaváreň v Banskej Bystrici. Zvolili sme lacnejšiu variantu, keďže sme vopred vedeli, že celodenné kúpanie nestihneme.

Vstupné na 2.5 hodiny (vrátane času na prezlečenie) bolo 6 eur pre dospelých. Pre deti od 6 do 13 rokov stálo vstupné 4 eurá a pre deti do 6 rokov bolo zadarmo. V cene vstupného bola aj možnosť si zapožičať rôzne pomôcky na plávanie. Chlapci ešte nevedia plávať, tak sme im požičali rukávniky. A toto hodnotím ako veľké plus, že netreba si so sebou vláčiť nič navyše okrem plaviek. Dokonca plavky si tam dole v obchodíku môžete kúpiť.

Je tam veľký plavecký bazén, detský bazén aj so šmýkaľkou pre tých najmenších. Nechýbal ani relaxačný bazén s tryskami, avšak pre mňa 33 stupňový bazén na ľeňošenie je celkom málo :D. Najdôležitejšie však pre nás bolo, že tam bol veľký a dlhý TOBOGÁN.

Parádne sme si užili náš narýchlo naplánovaný  výletík. Sánkovačka na Donovaloch, večerná sánkovačka v Jasnej a kúpanie v Banskej Bystrici 🙂 . Boli to pre nás skvelo využité 2 dni a pritom to nebola žiadna naháňačka a stresovačka. Cestovanie autom ubehlo taktiež veľmi rýchlo.

A kde sme sa boli najesť?

Cestou do Jasnej sme mali zastávku na I/59 pred Španiou Dolinou a Donovalmi. Jedli sme v Kolibe u sv.Krištófa  http://usvkristofa.sk/menu/.

Cestou domov sme sa najedli ešte pred kúpaním a to v reštaurácii Mamma Mia. Je to talianska reštaurácia hneď pri ceste R1. Je tu veľký výber jedál, od pizze, po hamburgery, cestoviny až po rôzne druhy šalátov. Varia tu výborne, no nie je tu najlacnejšie.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *