Hádky, bitky u Vašich detí na každodennom poriadku? Ani v lietadle to nemusí dopadnúť ináč. Ako tomu predísť?

Let do dubaja1

Poznáte to? Hádky, bitky, mrnčanie? „Ako mám s nimi takto cestovať“?! ÁNO, pravda je taká. Cestovanie s deťmi je neraz stresová záležitosť. Veď prečo nezačať vymýšľať už v lietadle? ALE, pokiaľ sa na cestu aspoň trochu pripravíte, môžete to zvládnuť bez ujmy na zdraví. Áno viem. Aké jednoduché :).

Z nášho pohľadu sú najčastejšie hádky hneď ako vstúpime do lietadla. Kto bude sedieť pri okne? „JA“…hovorí starší syn. „Nie, JA“..hovorí mladší. A takto sa začnú hádať a dávať argumenty tipu “ ja som tu bol prvý“, „ja som starší“ a pod. No často by to bolo rovno na psychiatriu :D.

Po našich skúsenostiach zajednávame sedadlá v lietadle za sebou. Vo dvojici. To znamená, že si deťúrence podelíme. Ja sedím s Dávidkom, manžel si sadne k Tomimu.

A hádka kto bude sedieť pri okne je vybavená. Ďalšou výhodou je, že jeden nevidí čo robí druhý. Áno je to takto lepšie. Moja rada. V žiadnom prípade ich nedať spolu a vedľa seba ak Vám to okolnosti dovolia. Práve preto je výhodné sa zacheckinovať online a to v predstihu. Aj o tom budem písať v ebooku.

Sedieť v rade cez uličku. Aj to je jedno z riešení. Dôležité je nedať ich sedieť spolu. Nám sa to naozaj osvedčilo.

Dovoľte deťom zbaliť so sebou malé autíčka alebo iné vzácne drobné hračky. Presný počet kusov im vopred určite. Každý nech si zoberie to svoje, pre neho najobľúbenejšie. Je väčšia šanca, že sa nimi vydržia hrať aj počas 2-hodinového letu.

Hádanie a bitky o hračky sú u nás bežnou rutinou. Ani v lietadle to nemusí dopadnúť inak. „To je moje!“., „Vráť mi to.“ Nie!  „Ja si to len požičiam“ . „Ty Lakomec“. „Nie NIE SOM!“ A mohla by som menovať ďalej.

Máme nato výborný tip. Poradil nám ho špeciálny pedagóg. Sama som tomu nechcela veriť, ale pravda je opak. Zaberá to!. Nastavte budík cez mobil na 5 minút. Keď zazvoní, nastáva výmena hračiek. U nás to každopádne funguje. Tak skúste aj vy.

Deti majú radi určené hranice a toto im dáva istotu, že ten budík zazvoní. A vedia, čo nasleduje.

Ďalšia rada.Stiahnite si do telefónu aplikácie pre deti. Konkrétne tipy na aplikácie budem dávať v pripravovanom ebooku.

Nechajte deťúrence vybehať v odletovej čakárni. Môže sa stať, že Vám pekne v lietadle zaspia a nebudú viac vymýšlať.

Tak snáď aj takýto krátky článok Vám niečo inšpiratívne do života priniesol.

Pekný deň

Gabi

PS: Nezabudnite nás sledovať na facebooku a instagrame @potulkysdetmi.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *